21 czerwca 2015 – zapraszamy na Inspekcje Fotelików w Warszawie – Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce

 Piknik-z-Tatą-2014-na-Dzień-Ojca-w-Lesie-Bielańskim

Warszawa, niemal tradycyjnie, jest jedną z pierwszych lokalizacji, w których można skorzystać z bezpłatnych Inspekcji Fotelików w ramach kampanii społecznej “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych”. 21 czerwca, od 10.00 do 16.30 inspektorzy będą na Was czekać w Katolickim centrum kultury – dobre miejsce w Lasku Bielańskim, ul. Dewajtis 3, podczas “Pikniku z Tatą”, którego organizatorem jest właśnie “Dobre Miejsce”.

 

Zapisy na inspekcje odbywają się poprzez formularz umieszczony w prawym górnym rogu strony. Aby sprawdzić, jak dokładnie do nas trafić przejdź do strony: TRASA 2015 – 21.06 Warszawa.

Po inspekcji zapraszamy do skorzystania ze wszystkich atrakcji, które przygotował Organizator.

Jak co roku zapewniono niezwykły program kulturalno-rozrywkowy dla rodzin z dziećmi i wyjątkową atmosferę.

  • „Msza św. o 11:00 w kościele Pokamedulskim ze ślubowaniem ojców.
  • Orkiestra dęta OSP Joniec, tańce, gry, zabawy, zaprzęg konny, kucyki.
  • DMUCHAŃCE – miasteczko zabaw dla dzieci
  • Największe wozy strażackie w stolicy !
  • Pojazdy policyjne, motocykle.
  • Inspekcje fotelików.

Spektakl teatralny. Kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła, wystawcy z całej Polski!

Grill samoobsługowy i plenerowy bufet z ciepłymi daniami i z zimnymi napojami

I wiele innych atrakcji 🙂

Miejsce: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce i plac przed kościołem Pokamedulskim.

Więcej informacji o samym wydarzeniu na stronie internetowej www.dobremiejsce.org

Zobacz jak wyglądał „Piknik z Tatą” w roku 2014:

oif2015_warszawa_diono
Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia:

Nadarzyn na „pierwszy ogień” – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików przy Warsaw Expo „Education&Fun

Przekazujemy wiedzę rodzicom z rąk do rąk - Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików - Nadarzyn 2015

Przekazujemy wiedzę rodzicom z rąk do rąk – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Nadarzyn 2015

Po prawie roku oczekiwania społeczna kampania „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” wróciła na trasę. Pierwszym przystankiem w tym roku był Nadarzyn, gdzie odbywały się targi „WARSAW EXPO – Education and FUN”.

Mimo zmiennej pogody (w niedzielę przez znaczną część dnia padało) parking przed centrum handlowym Maximus zapełnił się samochodami po brzegi. Odwiedzający pierwszy, inaugurujący przystanek kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików mogli uczestniczyć też w „WARSAW EXPO – Education and FUN”, które odbywały się w dniach 24-26 kwietnia.

– Jak zwykle mieliśmy różne przypadki – komentuje Paweł Kurpiewski, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, właściciel serwisu fotelik.info i firmy 4CPS – od poddupników i źle dobranych fotelików do samochodu, po niepawidłowy montaż, albo po prostu zbyt luźno naciągnięte pasy uprzęży. Widzimy głęboki sens tej pracy, zwłaszcza kiedy poprawiamy tzw. „błąd krytyczy”, czyli błąd, którego dziecko nie przeżyło by, gdybt doszło do zderzenia. Takich przypadków było aż 5.

Oprócz tego, jak wspomina Paweł Kurpiewski, zdarzały się też sytuacje, w których rodzice dopiero od inspektorów dowiadywali się, że dany fotelik ma np. regulację zagłówka, która po pierwsze poprawia ochronę główki dziecka podczas zderzenia czołowego i bocznego, a po drugie poprawia komfort jazdy dziecka.

Innym przypadkiem było „odkrycie” przez rodziców, że ich samochód posiada możliwość montażu fotelika w za pomocą systemu ISOFIX – dotychczas rodzice montowali fotelik na pasy bezpieczeństwa – wspomina Paweł Pietrzak, specjalista kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – tymczasem skoro fotelik pasuje do kanapy samochodu i jest możliwość montażu fotelika w tym systemie, to warto z tego rozwiązania skorzystać.

Mimo, że kampania społeczna „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” trwa już kolejny rok, nadal mniejsza część rodziców przyjeżdża z poprawnie zamontowanymi fotelikami – nie wiecie nawet jak bardzo ucieszył mnie poprawnie zamontowany fotelik, który zobaczyłem po prawie 400 ostatnich inspekcjach – wspomina Paweł Kurpiewski.

Kolejnym przystankiem w ramach OIF2015 będzie Legnica. Inspekcje odbędą się w sobotę, 5 czerwca.

Relację przygotował: Karol Brejnak

Zapraszamy do śledzenia naszych stron na facebooku!

Zobacz też obszerną galerię zdjęć:

Relacja z Inspekcji w Warszawie

„Aż 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo”- to tytuł artykułu na stronie Internetowej www.samar.pl, który informuje o Inspekcji Fotelików, jaka odbyła się 8 września przy Auto Plaza Bielany, ul. Sokratesa 11a.

W artykule czytamy m.in.: „W ciągu siedmiu godzin eksperci fotelik.info (popularnonaukowy serwis dla rodziców poświęcony fotelikom samochodowym dla dzieci) sprawdzili kilkadziesiąt fotelików. Co istotne, tylko kilka z nich zamontowanych było prawidłowo.

Wszyscy rodzice, którzy wzięli udział w akcji, mogli skorzystać z porad i instruktażu ekspertów, którzy demonstrowali, jak w sposób prawidłowy montować foteliki i zabezpieczać w nim dziecko. Foteliki poddane zostały inspekcji obejmującej sprawdzenie m.in. poprawności doboru oraz dopasowania do samochodu i dziecka.”

więcej:

http://www.samar.pl/

Inauguracja – Piknik z Ojcem na Dewajtis

Zapraszamy na prawdziwie rodzinny festyn z okazji Dnia Ojca na Warszawskich Bielanach! To właśnie tu 24 czerwca zainaugurujemy kampanię Ogólnopolska Trasa Inspekcji Fotelików 2012. Piknik jest również jednym z wydarzeń kampanii www.kibicujrodzinie.pl, którą z przyjemnością wspieramy.

Poza inspekcjami fotelików w programie:

– msza św. z udziałem chóru i oprawą rycerską,
– inscenizacje rycerskie,
– turniej rodzinny z nagrodami,
– turniej łuczniczy z nagrodami,
– pokaz tańców z nauką podstawowego kroku tańca francuskiego,
– koncert poezji Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Artura Kaczorka,
– jarmark kulturalny, pełen stoisk i atrakcji towarzyszących,
– grillowanie,
– dmuchańce i trampolina,
– obozowisko historyczne,
– stoisko radiowe,
– tramwaj konny,
– park linowy,
– malowanie twarzy,
– konkurs montowania fotelika na czas,
– symulator dachowania,
– zdjęcie rodzinne i inne!

To sposób na dobrze spędzony dzień. Przybywajcie i bawcie się razem z nami!