Inspekcje Fotelików ponownie w Warszawie

Ponad 30 inspekcji wykonali eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach podczas kolejnego spotkania w ramach Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików 2012. Odbyło się ono 8 września, przy warszawskim salonie FORD Auto Plaza, na ul. Sokratesa 11a.

– Na nasze inspekcje w Warszawie przybyły różne osoby. I te, które po raz pierwszy słyszały o inspekcjach fotelików, i takie, które kontrolowały swój fotelik nawet trzeci raz – mówi Paweł Kurpiewski, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach – Widzimy, że coraz więcej rodziców podchodzi do wyboru fotelika świadomie. Mają na względzie bezpieczeństwo dziecka, zwracają uwagę na konieczność prawidłowego montażu. Niestety, zdarza się, że nawet bardzo zaangażowani i chcący się uczyć rodzice popełniają krytyczne błędy. Podczas dzisiejszych inspekcji tylko trzy foteliki były zamontowane prawidłowo. Jeden fotelik był dobrze dobrany do samochodu i zamontowany, jak się jednak okazało – dziecko zabezpieczono w nim w sposób całkowicie błędny.

fotogalerii z inspekcji w Warszawie 2012 przy Auto Plaza Bielany

– Jestem na Inspekcji już trzeci raz- mówi nam pan Piotr- poprzednio byłem w czerwcu, podczas rozpoczęcia waszej akcji. Powód jest prosty: moje dzieci już z dotychczasowych fotelików i chciałem skonsultować z ekspertami wybór nowych. Jak wspomina pan Piotr podczas poprzednich Inspekcji chciał dowiedzieć się przede wszystkim czy jego dzieci jeżdżą w dobrych fotelikach oraz czy są one dobrze zamontowane – Panowie po inspekcji powiedzieli, że wszystko jest w porządku, ale ja wolałem się upewnić, skontrolować, wszystko dla dobra moich dzieci.

Podobnie jak pan Piotr, trzeci raz na Inspekcji była pani Ika: mimo iż skorzystałam już dwukrotnie z usług ekspertów portalu fotelik.info, wróciłam, aby upewnić się, że wszystko jest nadal w porządku. Bywa, że im dalej od Inspekcji, tym więcej rzeczy można zapomnieć, a przecież nasze dzieci dorastają zmieniają foteliki i swoje przyzwyczajenia. Sęk w tym, aby przyzwyczajenia dzieci i dorosłych nie wpłynęły na zły montaż fotelika, a w konsekwencji obniżenie bezpieczeństwa dzieci podczas jazdy.

Pani Ika bardzo zadowolona wyjechała od nas: Wiem, że dalej świetnie montuję foteliki, ale dowiedziałam się również, że mój sam wspaniale zapina się w foteliku i, jak powiedział to pan Paweł, może sam uczyć tego kolegów.

Podczas rozmów z rodzicami, którzy już wcześniej korzystali z pomocy naszych ekspertów można było dojść do ciekawego wniosku czy myśli: „Idzie się do dentysty na kontrolę, aby się upewnić czy zęby są zdrowe. Przyjeżdża się na Inspekcje, aby się upewnić, że foteliki jest dobrze zamontowany.”

Z kolei pan Marek był u nas po raz pierwszy: Chciałbym dowiedzieć się jak dobrze można zamontować foteliki moich dzieci w samochodzie. Po Inspekcji pan Marek stwierdził: sądziłem, że mam problem z pasami, gdyż starałem się montować foteliki maksymalnie nieruchomo, a mimo to były luzy. Tymczasem już wiem jak poprawnie montować foteliki, aby moje dzieci były naprawdę bezpieczne w samochodzie.

Oprócz nauki poprawnego montażu fotelika, odpowiedzi na pytanie czy dany fotelik jest optymalny dla danego dziecka i przy danym samochodzie, dodatkowo rodzice dowiedzieli się jak poprawnie ustawiać zagłówki oraz pasy bezpieczeństwa.

Warszawa już drugi raz gościła Ogólnopolską Inspekcję Fotelików 2012. Pierwszy taki event odbył się na rozpoczęcie Trasy, 21 i 22 czerwca podczas „Pikniku z Tatą” , przy Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis 3. Z kolei ostatni przystanek na trasie Ogólnopolskiej Inspekcji Fotelików 2012 odbędzie się w Krakowie już 22 września przy Smyk Megastore, Futura Park Kraków, ul. Rożańskiego 32, Modlniczka.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z inspekcji w Warszawie przy Auto Plaza Bielany

Leave a Comment

Scroll to Top