Inspekcje ciepło przyjęte w Krakowie

Na połowę września wyznaczono inspekcyjne spotkanie z rodzicami w Krakowie. Trzy stanowiska inspekcyjne czekały na rodziców i opiekunów przy Futura Park, w pobliskiej Modlniczce. O tym, czym naszych ekspertów zaskoczyli krakowiacy słów kilka.

Galeria zdjęć z Inspekcji Fotelików 2012 w Krakowie

Zapisy na małopolskie spotkanie ruszyły już na początku wakacji. Szybko okazało się, że zainteresowanie jest bardzo duże i wolne miejsca znikają w zawrotnym tempie. Rodzice, oprócz chęci, wykazali się także dyscypliną i niegasnącym zapałem. Wszyscy stawili się punktualnie. Eksperci i asystenci mówili także o dużej otwartości i chęci do nauki. Większość z nich wiedziała dokładanie, po co przyjechała na inspekcje, i czego oczekuje od inspektorów. Bardzo ciepło odnosiły się do nas także osoby, które w sobotni dzień znalazły się w pobliżu – przez zupełny przypadek. Decyzja o zrobieniu rodzinnych zakupów zaowocowała tym, że stan bezpieczeństwa ich dziecka zwiększył się wielokrotnie. Często było niestety co poprawiać. Nie wszyscy bowiem zastanawiają się, jakie znaczenie ma pas bezpieczeństwa źle poprowadzony po ciele dziecka. Gdy, tak jak miało to miejsce w kilku przypadkach, poprowadzi się go krzywo lub nieprawidłowo, grozi to poważnymi urazami wewnętrznymi. Głównym problemem okazało się prowadzenie pasa w fotelikach 15-36 kg. Biodrowy przebiegał zazwyczaj zbyt wysoko, zagrażając brzuszkowi, a barkowy spadał z ramion, przechodząc również w nieodpowiednim miejscu klatki piersiowej, zagrażając żebrom i narządom wewnętrznym.

Dużym problemem okazał się też brak kompatybilności. Na przykład zbyt krótkie pasy (powodowały, że fotelik był ustawiony zbyt pionowo), niedopasowanie do profilu kanap itd. Bardzo cieszy fakt, że wielu rodziców przymierzało fotelik przed zakupem, niektórzy zaś przejeżdżali kilkadziesiąt kilometrów, aby dotrzeć do przeszkolonego przez nas sklepu, w którym to mogli otrzymać pełny instruktaż. Jak się okazywało, inspektorzy nie mogli tam znaleźć żadnych błędów w montażu. Widać więc, że fachowa porada, tuż przy samym zakupie, może okazać się bezcenna.

Krakowskie spotkanie okazało się jednym z najbardziej udanych. Nie tylko ze względu na dużą ilość inspekcji, ale także otwartość rodziców i miłą atmosferę. Wkrótce będziemy mogli zaprezentować opracowane wyniki ankiet, które wypełniali nasi inspektorzy i rodzice. Pozwoli nam to ocenić ile inspekcji zostało wykonanych, naświetli też najczęstsze problemy, z którymi borykają się rodzice. Wyniki zostaną zaprezentowane już wkrótce.

Obejrzyj galerię zdjęć z finału Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików Samochodowych 2012 w Krakowie!

Leave a Comment

Scroll to Top