Relacja z Inspekcji w Józefowie

IMG_0074 Zwarta i gotowa do działania ekipa Inspekcji fotelików oczekiwała od samego rana pod trzema ogromnymi namiotami na rodziców i maluchy w fotelikach. Nasi eksperci nie zawiedli się. Inspekcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Jóżefowa oraz tych wszystkich, kórzy zdecydowali się przybyć 25 maja pod Przedszkole „Strumienie”.

Przez cały dzień w naszych namiotach odbywały się inspekcje fotelików. Jak zwykle eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach udzieli wielu porad, odpowiedzieli na setki pytań dotyczących właściwego doboru i montażu fotelików dziecięcych oraz pokazywali i uczyli tego wszystkiego rodzicow w praktyce.

Fotogaleria z Inspekcji Fotelików 2013 w Józefowie

W międzyczasie dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach, których celem była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim nauka w atrakcyjnej dla dziecka formie podstaw bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród nich była zabawa pod tytułem „Jajko – kaskader”. Dzieci, na przykładzie surowego jajka, mogły zaobserwować zachowanie się kierowcy na wypadek, w którym nie miał pasów (w tym wypadku taśmy klejącej), ale także w wypadku, gdy ów „kierowca” był solidnie przytwierdzony dosamochodu przezroczystą taśmą klejącą.

Pośród zabaw były także: wyklejanki, kolorowanki (dotyczące bezpieczeństwa dzieci w samochodach), a także wyścig samochodów solarnych. Jednak największą uwagę przykuł „Bieg Farmera”, czyli konkurencja dla tatusiów. Na szczęście nie musieli oni dźwigać ciężarów, do któych przyzwyczajony jest Mariusz Pudzianowski, mimo to konkurencja ta dostyczyła nie lada emocji rodzinom zawodników.

O tym, co się działo podczas “Święta Strumieni” można dowiedzieć się oglądając naszą fotorelację.

Leave a Comment

Scroll to Top