Tegoroczny rekord – 50 Inspekcji przy SMYK Megastore

IMG_0074

Wreszcie piękna pogoda była świadkiem tegorocznego rekordu: pod siedzibą SMYK Megastore na warszawskim Targówku ekipa serwisu fotelik.info przeprowadziła 50 Inspekcji.

W sobotnie przedpołudnie, 29 czerwca, punktualnie o 10.00 rozpoczęły się Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – przystanek SMYK Megastore. Standardowo zostały przygotowane dwa stanowiska dla specjalistów ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, jednak zainteresowanych było tak dużo, że momentami działało nawet … 6 stanowisk równolegle.

Oprócz ekspertów fotelik.info podczas Inspekcji pracowali panowie: Marcin Łozowski z Dorel Polska oraz Marcin Kryski, pracownik SMYK Megastore na Targówku. Pan Marcin Kryski okazał się najlepszy wśród uczestników konferencji, szkoleń i e-lerningów przygotowanych przez fotelik.info dla pracowników sieci SMYK, stąd jego obecność podczas Inspekcji.

Fotogaleria z Inspekcji Fotelików 2013 na Targówku

Wśród problemów poruszanych przez rodziców podczas Inspekcji znalazły się przede wszystkim pytania dotyczące dobrego wyboru drugiego (9-18 kg) i trzeciego (15-36 kg) fotelika. Jeśli chodzi o najczęstrze błędy w montażu fotelików, to były to: zły kąt montażu fotelika, co często wynikało z braku kompatybilności między kanapą samochodu a fotelikiem. Jeśli dziecko byłoby ułożone zbyt poziomo w foteliku – wtedy następuje tzw. „przeciągniecie” – i główka dziecka w takim wypadku jest nadmiernie ściągana podczas hamowania; jeśli dziecko byłoby zbyt pionowo- wtedy główka dziecka oapda pdoczas jazdy, lub snu i może mieć ono problemy z oddychaniem.

Eksperci serwisu fotelik.info odpowiadali także na pytania rodziców, których dzeci są już duże – albo mają 10 lat i wagowo wyrastają już z największego fotelika, ale jeszcze nie dorastają do 150 cm, albo po prostu są wysokie, mimo swego wieku i wagi.

Oprócz Inspekcji, udało się przeprowadzić konkurs: „Letni Czesław TULOKO RUN”, czyli nasza wersja „Biegu Farmera”, który odbył się wewnątrz sklepu SMYK. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników, jak i kibiców. Zwycięzca otrzymał „Bezpieczny Stolik Podróżnika” firmy TULOKO, który może być używany podczas dziecko w podróży w foteliku samochodowym. Zawody odbyły się pod patronatem Letniego Czesława. Z kolei dla dzieci były przygotowane tradycyjne niespodzianki: kolorowanki (dotyczące bezpieczeństwa dzieci w samochodzie) i wyklejanki z Elmo, które są stałym punktem Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików.

Całość zakończyła się dopiero około 19.00, a więc godzinę później, niż było planowane.

Zapraszamy do zobaczenia fotogalerii z tego wydarzenia.

Leave a Comment

Scroll to Top