Poznań – Inspekcje Fotelików w deszczu – 20.08.2013

Poznań był kolejnym przystankiem na trasie Ogólnopolskiej Kampanii Inspekcji Fotelików. 20 sierpnia 2013 na poznańskiej Malcie sprawdzaliśmy, czy dzieci w Wielkopolsce podróżują bezpiecznie. Frekwencja pomimo niesprzyjającej pogody okazała się być zaskakująco dobra! Przeprowadziliśmy niemal 50 inspekcji. To doskonały wynik.

Od samego rana nad Poznaniem wisiały czarne chmury, które uprzykrzyły nam życie ulewnym deszczem. Nie było nam łatwo także dostać się na Maltę, dlatego rozumiemy rodziców, którzy zgłaszali nam ten problem. Następnym razem postaramy się lepiej oznakować trasę.

foteliki_inspekcje_poznan19Od godziny 10:00, a nawet nieco wcześniej zaczęli przyjeżdżać do nas pierwsi rodzice i rozpoczęliśmy inspekcje. W Poznaniu spotkaliśmy się z wieloma ciekawymi przypadkami. Byli rodzice, którzy dobrze zabezpieczali w fotelikach swoje dzieci. Jednak w przeważającej części byliśmy zmuszeni do korygowania błędów, które zagrażały zdrowiu i życiu dzieci. Zawsze instruowaliśmy rodziców i uczyliśmy jak należy poprawnie montować ich foteliki.

Fotogaleria z Inspekcji Fotelików 2013 w Poznaniu

Relację z imprezy na żywo przekazywało TVP Info, odwiedził nas także Dziennik Zachodni. Dziękujemy Wam bardzo. Dzięki temu, że o nas mówicie więcej rodzin może bezpiecznie przewozić swoje dzieci.

Często spotykamy się z tym, że rodziców szokuje przebieg inspekcji oraz jej rezultaty. To niestety powszechna sytuacja, ale jakże rodzice mają montować swoje foteliki poprawnie skoro nie mogą liczyć na fachową pomoc sprzedawców w sklepach stacjonarnych? Nie mogą przymierzać fotelików przed zakupem, a nawet jeśli to im się udaje, to sprzedawca nie jest kompetentny i wyszkolony wskazując rodzicom często błędne sposoby montażu? W Poznaniu spotkaliśmy wielu takich rozczarowanych rodziców. Nasza kampania się rozrasta i docieramy z wiedzą do coraz szerszego grona rodzin. Cieszymy się, że stopniowo poprawia się świadomość społeczeństwa w kwestii bezpieczeństwa montażu fotelików.

Ale przed nami jeszcze dużo pracy.

Galeria:

Leave a Comment

Scroll to Top