Relacja z Inspekcji Fotelików we Wrocławiu

7 września 2013 Wrocław gościł Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2013. Kolejny już przystanek na trasie Ogólnopolskiej kampanii przyniósł ekpie Inspekcji wiele radości. Wśród odwiedzających byli przedstawiciele Branży Dziecięcej, Policjanci z aż dwóch komend i oczywiście rodzice. Bardzo dużo rodziców. 

– Przeprowadziliśmy 47 inspekcji, a wśród nich tym razem nie mieliśmy przypadkowych gości. Była to raczej impreza zamknięta dla zainteresowanych (i poinformowanych) a i tak frekwencja bardzo nas ucieszyła. Po prostu przyjechali wszyscy. Dziękujemy i cieszymy się, że Wasze dzieci będą od tej pory podróżować bezpiecznie – mówi Atanaz Gagov, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie.

_MG_8119

Fotogaleria z Inspekcji Fotelików 2013 we Wrocławiu

Jak zwykle potwierdziły się dobrze znane statystyki amerykańskie. Ponad 70% dzieci przewożonych jest niestety, nieprawidłowo. Wrocławianie pomimo chwalebnych wyjątków, przewozili swoje dzieci źle zapięte. Najczęstszym problemem był luźny montaż fotelika. Trafiły się przypadki niekompatybilności. Tymczasem fotelik musi być niemal integralną częścią samochodu! Jak ma zapewnić Waszemu dziecku bezpieczeństwo jeśli „fruwa” po kabinie?

Podziękowania należą się Przedszkolu „Zdrój”, przy którym odbył się event oraz przedstawicielom Maxi-Cosi i BeSafe, którzy gościli pod namiotami Inspekcji, a także Policjantom za ich zaangażowanie.

_MG_8186

Jest nadzieja, że Wrocław również za rok będzie na trasie Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików, a do tego czasu przekazana podczas Inspekcji wiedza będzie przynosić rodzicom wiele dobrego.

Osobne podziękowania za wkład we wrocławskie inspekcje fotelików należą się salonowi Pol-Motors Hyundai, który nie tylko przyczynił się do promocji wydarzenia wśród wrocławian, ale również ufundował 2 nagrody w konkursach. Jedna z nagród przyznana została w drodze losowania, druga – w konkursie montowania fotelika 0-13 kg na czas w samochodzie Hyundai i30. Zwycięzcy otrzymają na weekend samochód z salonu Pol-Motors.

Fotogaleria z Inspekcji Fotelików 2013 we Wrocławiu

Leave a Comment

Scroll to Top