Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 Poznań – relacja

Inspekcje Fotelików w Poznaniu okazały się wielkim sukcesem!
Inspekcje Fotelików w Poznaniu okazały się wielkim sukcesem!

Działo się! Inauguracji kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 towarzyszyła piękna pogoda. W gorących promieniach słonecznych przeprowadzono kilkadziesiąt inspekcji fotelików. Nie obyło się bez niespodzianek. Jakich?

Każdego roku Poznań znajduje się w czołówce miast, w których przeprowadzono największą liczbę inspekcji fotelików. Sytuacja zapewne powtórzy się i tym razem. Czy jednak wynik przekraczający liczbę 50 wystarczy do zajęcia pierwszego miejsca? O tym przekonamy się pod koniec września, po ostatnich imprezach trasy. Tymczasem przyjrzyjmy się temu, co miało miejsce 7 czerwca w stolicy Wielkopolski.

FOTOGALERIA POZNAŃ’14

Na odwiedzających czekało w tym roku nie 3, a 6 namiotów w naszym miasteczku, w tym aż 4 stanowiska inspekcyjne. Animatorki bawiły się z dziećmi, wycinały z nimi i kolorowały obrazki, a inspektorzy i technicy pracowali wytrwale nad poprawieniem bezpieczeństwa podróżników w samochodach. Dorośli opiekunowie przesadzani byli z tylnej kanapy na przednie fotele, sprawdzano pasy bezpieczeństwa, zagłówki i przede wszystkim – foteliki. Rekordziści przyjeżdżali z 3, a nawet z 4 fotelikami w 1 samochodzie.

Jak zwykle najbardziej powszechnym błędem były luzy na pasie bezpieczeństwa oraz na pasach uprzęży. Kilka fotelików przyjechało nie zamontowanych. Jedno z niemowląt podróżowało w tzw. “nosidełku” przodem do kierunku jazdy. Ale…właśnie w tym celu organizowana jest kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – by wyprowadzać z błędu, dzielić się wiedzą i pomagać w zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Rodzice są coraz bardziej dociekliwi, a inspekcje fotelików powiększają ich głód wiedzy. Najistotniejszym punktem spotkania był oczywiście indywidualny instruktaż, jak wycisnąć 110% możliwości z posiadanego fotelika.

A teraz pora na pochwały – należą się Poznaniowi! Nawet jeśli stolica Wielkopolski nie pobije rekordu liczby przeprowadzonych inspekcji fotelików w 2014 r., ma ogromne szanse na tytuł miasta, w którym odnotowano najwięcej fotelików zamontowanych poprawnie! 14% (wynik bardzo wysoki, na co wskazują nasze statystyki) spośród dzieci, które odwiedziło nas ze swoimi rodzicami i opiekunami, podróżowało w fotelikach dobrze dobranych i zamontowanych (często wzorowo) oraz były w nich prawidłowo zabezpieczone.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i spotkanie. Osobne podziękowania kierujemy do mediów, a także do Policji, której przedstawiciel również miał okazję przyjrzeć się bliżej problemowi fotelików w czasie sobotniego wydarzenia. Nie zapominamy również o pomocnej i sympatycznej, asystującej przy inspekcjach fotelików ekipie sklepu LullaBaby, na którego zaproszenie kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików gościła w Poznaniu.

Towarzyszyły nam Panie ze sklepu LullaBaby, na zaproszenie których przybyliśmy z naszymi inspekcjami.
Towarzyszyły nam Panie ze sklepu LullaBaby, na zaproszenie których przybyliśmy z naszymi inspekcjami.
Pan Paweł Kurpiewski pokazuje poprawne ułożenie pasów
Pan Paweł Kurpiewski pokazuje poprawne ułożenie pasów
Jak zawsze splendoru naszej imprezie dodawała obecność telewizji
Jak zawsze splendoru naszej imprezie dodawała obecność telewizji
Dzieci miały okazje do pracy kreatywnej
Dzieci miały okazje do pracy kreatywnej
Rodzice z dużą dozą ciekawości i uważności przysłuchiwali się naszym instruktażom
Rodzice z dużą dozą ciekawości i uwagi przysłuchiwali się naszym instruktażom

Zobacz więcej zdjęć w FOTOGALERII.

Leave a Comment

Scroll to Top