Inspekcje Fotelików w Bałtowie – relacja

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików w Bałtowie
Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików w Bałtowie

W dniach 4-5 lipca kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedziła Jurapark w Bałtowie. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji przystanku trasy rodzice z całej Polski, którzy akurat w tych dniach odwiedzali bałtowski kompleks turystyczny mogli sprawdzić, czy ich dzieci są odpowiednio i bezpiecznie przewożone i czy sami poprawnie montują foteliki samochodowe. 

Nie jest tajemnicą, że to dinozaury i prehistoryczne potwory morskie, które można było zobaczyć w oceanarium były największą atrakcją dla dzieci, przyjeżdżających wraz z rodzicami na weekend do Bałtowa. Starsi odwiedzający wykazali się jednak dużą odpowiedzialnością i z przyjemnością i zainteresowaniem poświęcali kilkanaście minut swojego czasu w celu sprawdzenia poprawności montażu ich fotelików w samochodach, którymi przyjechali do Bałtowa.

Spotykaliśmy się z rodzicami z całej Polski. Zadowolenie z nadejścia wakacji i ciepłych dni było niestety studzone po wjeździe na stanowiska inspekcyjne. Wiele inspekcji było jak kubeł zimnej wody na głowę nieświadomych rodziców, czy dziadków.

Wielu rodziców przewoziło swoje dzieci na „podpupnikach”. Nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa nurkowania pod pas bezpieczeństwa, nie zdawali sobie sprawy z tego jak ważna jest ochrona boczna. Już tradycyjnie – niestety – kasowaliśmy luzy na pasach i edukowaliśmy rodziców w zakresie „pancernego” montażu i odpowiedniego doboru fotelików do samochodów i bezpośrednio dla ich dzieci.

Oprócz „podpupników” oglądaliśmy sporo fotelików „no-name”, czyli takich, które pochodziły od niezaufanych producentów, nie były testowane i nie zapewniają skutecznej ochrony dzieciom w nich przewożonym.

Podczas bałtowskich inspekcji spotkaliśmy się z ratownikami medycznymi, którzy prowadzą bloga Dzieciaki Ratują, my przeprowadziliśmy dla nich inspekcje, oni przeprowadzili dla nas krótki kurs pierwszej pomocy 🙂

Kolejna odsłona trasy „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014” 12 lipca w Siedlcach. Będziemy przy sklepie „Madar” – zapisz się już dziś na stronie głównej www.inspekcje-fotelikow.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Leave a Comment

Scroll to Top