Inspekcje Fotelików w Rybniku – działo się!

5 71 fotelików poddanych inspekcji, nadprogramowe stanowiska inspekcyjne, pokazy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Policja, rozrywki i prezenty zapewniane przez lokalnego partnera – sklep Markusia. Tak wyglądały inspekcje fotelików w Rybniku. Jesteście ciekawi szczegółów? Czytajcie dalej.

Sobota w Rybniku była dniem nieprzerwanej pracy. Garść statystyk:

– łączna liczba przeprowadzonych inspekcji fotelików – 71

– liczba fotelików bezbłędnie dobranych i zamontowanych, z dziećmi poprawnie zabezpieczonymi w foteliku – 5 (ok. 7%)

– najczęściej odnotowywane błędy – luzy przy montażu fotelika i luzy na pasach uprzęży

– rekordowe błędy – 40 cm luzu na pasie bezpieczeństwa, ok. 35 cm luzów na pasach uprzęży

– błędy śmiertelne – dotyczyły najczęściej fotelików dla niemowląt (np. zamieniony przebieg pasa, świadomie nie wyłączona poduszka powietrzna)

Rodzice byli jednak bardzo otwarci na nową wiedzę, wskazówki, porady. Chętnie korzystali z indywidualnego instruktażu. Prezentowali fantastyczną postawę!

Zainteresowanie cieszyły się towarzyszące inspekcjom fotelików pokazy organizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku – ratownictwo medyczne (głównie dotyczące dzieci i niemowląt) oraz pokaz ciężkiego sprzętu hydraulicznego wykorzystywanego podczas ratowania ofiar wypadków drogowych.

Dodatkowe atrakcje zapewnił sklep Markusia organizując dodatkowe zabawy, nagrody i rozrywki dla dzieci.

Dziękujemy za gorące przyjęcie w Rybniku. Szczególne podziękowania należą się sklepowi Markusia za zaproszenie i aktywny udział w imprezie, Policji i Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej za fantastyczny wkład w jej rozwój oraz mediom za promocję i relacjonowanie imprezy.

35

P.S. Za tydzień Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 ponownie odwiedzą Śląsk. 9 sierpnia spotkajmy się w Katowicach.

Leave a Comment

Scroll to Top