Inspekcje fotelików w Poznaniu

Po raz pierwszy odwiedziliśmy Poznań w ramach ogólnopolskiej trasy inspekcji fotelików. Było gorąco! Stolica Wielkopolski przywitała ekipę Inspektorów prawdziwie tropikalną pogodą.


Trzy stanowiska inspekcyjne od samego rana tętniły życiem. Eksperci kontrolowali zarówno dobór fotelików jak i ich sposób umocowania w samochodach. Z chęcią wspomagali ich Policjanci, starszy sierżant Jacek Górny i młodszy aspirant Leszek Włodarczak. Tłumaczyli oni pasażerom i kierowcom – jak zapinać pasy bezpieczeństwa lub jak poprawnie ustawiać zagłówki.

Fotorelacja z Inspekcji Fotelików 2012 w Poznaniu

Poznań zaskoczył nas pozytywnie, już od samego rana stanowiska inspekcji odwiedzali rodzice, którzy mieli dobrze zamontowane foteliki w swoich samochodach. Przypominamy, że w Warszawie na pierwszy poprawnie zamontowany fotelik czekaliśmy aż do godziny 17! Również ucieszyła nas spora ilość fotelików montowanych tyłem, choć często należało skorygować sposób mocowania (tylko w jednym przypadku eksperci nie mieli zastrzeżeń).

Najczęstszymi błędami są niestabilne zamocowanie, luźne pasy uprzęży, niedopasowanie fotelika do kanapy samochodu lub za wczesna zmiana fotelika na większy. Rodzice często kupują foteliki przez internet co może skutkować koniecznością całkowitej wymiany fotelika. Przypominamy – fotelik należy zawsze przed zakupem dopasować do kanapy samochodu jak i sprawdzić czy dziecko da się w nim bezpiecznie umieścić.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy kącik zabaw, w którym dzieci mogły między innymi obejrzeć występy „jajka kaskadera spuszczanego ze specjalnej zjeżdżalni w pasach i bez pasów. Najbardziej oblegane były wyklejanki z Elmo – bohaterem kampanii „Pierwszy Fotelik”. Duża ilość słońca sprzyjała też wyścigom solarnym samochodów, które to tradycyjnie najczęściej odwiedzali ojcowie z synami.

W Poznaniu odradzaliśmy podróżowanie dzieciom na przednim siedzeniu, przesadzaliśmy mamy na lepsze fotele w zasięgu poduszek powietrznych tak, by dzieci mogły podróżować na tylnych siedzeniach.
Kolejne Inspekcje Fotelików w Katowicach, a później w Zielonej Górze. Całą trasę można sprawdzić na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl gdzie również można zapisać się na najbliższe wydarzenia!

A tu znajdziecie zdjęcia z poznańskich inspekcji

Leave a Comment

Scroll to Top