Relacja z inauguracji kampanii na warszawskich Bielanach

Słoneczny dzień na warszawskich Bielanach. „Piknik z Tatą”. Wyśmienita zabawa dla dzieci i dorosłych, a dla naszych inspektorów – wytężona praca. W czasie całej imprezy przeprowadzono kilkadziesiąt inspekcji fotelików samochodowych!

ogolnopolskie-inspekcje-fotelikow-2012-IMG_7407m

W sobotę i niedzielę w stolicy odbyła inauguracja „Ogólnopolskiej trasy inspekcji fotelików samochodowych 2012” (Zobacz inne miasta inspekcji: Trasa 2012). Zainteresowanie rodziców było ogromne. Mamy nadzieję, że podobnie chętnie będą korzystać z możliwości sprawdzenia bezpieczeństwa swojego dziecka również rodzice w pozostałych miastach na naszej trasie – najbliższe przystanki na naszej mapie to Poznań – 29 czerwca oraz Katowice – 30 czerwca. Zapisy trwają, warto z nich skorzystać zanim zabraknie miejsc.

Fotorelacja Inspekcji na Bielanach 2012

Na gorąco trudno podsumować pierwszy dzień inspekcji. Pewnym jest jednak, że czeka nas dużo pracy. Prawidłowo zamontowany fotelik, nie budzący zastrzeżeń naszych inspektorów, pojawił się… około godziny 17 w niedzielę, czyli już pod koniec dnia. Przyznać jednak trzeba, że większość rodziców była bardzo świadoma i nietrudno było zauważyć, że poświęcili dużo swojego czasu, aby zapewnić swoim dzieciom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Okazuje się jednakże, że nic nie zastąpi sprawdzenia i porady udzielanej indywidualnie przez eksperta. Najczęściej obserwowanym problemem była zbyt niestabilność fotelików, luźny montaż samego sprzętu, niewłaściwe prowadzenie pasów lub niedopasowanie fotelika do dziecka (zdarza się to często w przypadku fotelików z osłoną, choć nie jest to jedyny przypadek). Powinno być to przestrogą dla rodziców, którzy nadmiernie spieszą się ze zmianą fotelika na większy, lub taki przodem do kierunku jazdy. Zdarzały się również przypadki, gdy opiekun posiadał w samochodzie system ISOFIX, ale… o tym nie wiedział. Niejednokrotnie także sugerowaliśmy rodzicom zmianę miejsc w aucie – dotyczyło to zarówno fotelika, jak i pasażerów.

Poza inspekcjami przewidziano również inne atrakcje. Maluchy zajęły się kolorowankami i wyklejankami. Największą popularność zdobył tu uwielbiany przez najmłodszych Elmo, który promował kampanię „Pierwszy Fotelik”. Zorganizowano także wyścigi solarnych samochodzików i pokazy „jajka kaskadera” zjeżdżającego – w pasach lub bez nich – autkiem ze zjeżdżalni. Wśród dorosłych ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, udostępniony dzięki uprzejmości PZU. Stanowił on bardzo ważny punkt edukacyjny, który zapewne przekonał wielu niedowiarków, że pasy trzeba zapinać, bez względu na to, dokąd jedziemy, i które siedzenie w pojeździe zajmujemy. Do inspekcji w Warszawie dołączyli również policjanci z Komendy Stołecznej. Przyglądali się uważnie pracy ekspertów, uczyli się i pomagali. Policyjny radiowóz został natomiast „zaanektowany” przez dzieci, którym rodzice robili zdjęcia, a część chyba nawet trochę zazdrościła możliwości włączenia i wyłączenia syreny i  przymierzenia policyjnej czapki.

Można bez obaw stwierdzić, że pierwszy dzień zakończył się sukcesem. Niezmiernie cieszy nas otwartość rodziców i duża wiedza, jaką posiadają, a także ich chęć dokonywania jak najbardziej świadomych wyborów. Jeżeli ktoś z czytelników chciałby pójść ich śladem i upewnić się, czy zapewnia maksimum bezpieczeństwa swoim pociechom w czasie podróży – zapraszamy na kolejne spotkania. Zachęcamy też do obejrzenia galerii zdjęć z warszawskiej inauguracji.

Leave a Comment

Scroll to Top