Siedleckie inspekcje zakończone

W sobotę 18 sierpnia eksperci fotelik.info zorganizowali miejsca inspekcyjne na parkingu przy hurtowni artykułów dziecięcych Madar w Ujrzanowie koło Siedlec. Spotkania z rodzicami odbyły się przy pięknej pogodzie, w przemiłej atmosferze i obfitowały w kontrasty. Jakie?

Wśród osób korzystających z inspekcji znalazło się więcej niż zwykle osób, które na miejscu znalazły się przypadkowo, przy okazji wizyty w hurtowni Madar. Pierwszeństwo mieli jednak, jak zwykle, zapisani.

Najczęściej popełniane błędy zaobserwowane w czasie podsiedleckich inspekcji, to już tradycyjnie – luźny montaż fotelika, luźna uprząż i … niekiedy luźne podejście do zagadnienia przewożenia dzieci w samochodach. Pojawił się na przykład fotelik 0-13 kg umieszczony na przednim siedzeniu auta, w którym nie było wyłącznika poduszki powietrznej. Ten krytyczny błąd niezwłocznie naprawiono, a rodzic nauczył się, jak powinien właściwie przewozić swoje małe dziecko.

Fotogaleria z Inspekcji Fotelików 2012 w Siedlcach

Gratulacje należą się kilku osobom, które zjawiły się na stanowiskach z bardzo dobrze zamocowanymi fotelikami i głowami pełnymi wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w samochodach – tu inspektorzy nie mieli nic (lub niewiele) do poprawiania.

Ten przystanek na trasie Ogólnopolskich Inspekcji okazał się być miastem fotelikowych kontrastów. W ręce ekspertów trafiały w większości urządzenia albo bardzo słabej jakości, albo z kolei jakości wysokiej. Dodatkowo, w porównaniu do innych miast, często dokonywano inspekcji właśnie tych kiepskich fotelików w samochodach luksusowych. Jeden z fotelików zaopatrzony był w pokrowiec…pokrowiec droższy niż sam fotelik.

Brawa jednak dla wszystkich, którzy zdecydowali się skorzystać z inspekcji. Jedni upewnili się, że odpowiednio troszczą się o bezpieczeństwo swoich dzieci w samochodzie, inni – nauczyli się praktycznie, co zmienić, by im je zapewnić.

Dziękujemy także hurtowni Madar i panu Dariuszowi Lipińskiemu – nie tylko za wsparcie organizacyjne i promocyjne, ale przede wszystkim za otwartość i życzliwość oraz doskonałą współpracę.

Następna inspekcja w Krakowie. Szczegóły niebawem!

Tymczasem zachęcamy do przejrzenia fotogalerii z inspekcji w Siedlcach

Leave a Comment

Scroll to Top