Relacja z Inspekcji w Zabrzu

Kolejnym miastem odwiedzanym w ramach Kampanii Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików Samochodowych dla dzieci było Zabrze. W upalną sobotę 27 lipca ekipa kampanii zatrzymała się przy Politechnice Śląskiej na ul. Roosevelta 40. Tutaj, podobnie jak w innych miastach, chętnych do sprawdzenia swojego fotelika nie brakowało.

– To był nasz pierwszy raz w Zabrzu – wspomina Marek Plona, eskpert ds. bezpieczeństwa dzeci w samochodzie i edaktor wortalu fotelik.info – Przybyliśmy na Śląsk w odpowiedzi na zaproszenie naszego partnera, którym był sklep Viki. Zadbał on o najmłodszych, którzy mogli bawić się najnowszymi zestawami Hot Wheels, zabawkami Matel, czy cieszyć się pokazami baniek mydlanych. Choć sam sklep był nieco oddalony od naszego stanowiska inspekcji to rodzice będący klientami słysząc o naszej imprezie zmieniali swoje plany i odwiedzali event- cieszy się Marek Plona.

Fotogaleria: Inspekcje Fotelików 2013 w Zabrzu

Inspekcje w Zabrzu były bardzo udane. Wielu rodziców czekał zimny prysznic, (jakże pożądany w ten upalny dzień) gdyż montowali swoje foteliki nieprawidłowo. Zdarzały się błędy śmiertelnie groźne dla dzieci jak i foteliki niepoprawnie dobrane do samochodów. Nad każdym z nich indywidualnie pochylili się eksperci seriwsu fotelik.info, któzy nie tylko służyli dobrą poradą, czy eskpertyzą, ale także powzowolili rodzicom w praktyce wykorzystać nowe umijętności przy samodzielnym montażu fotelika.

W Zabrzu Inspekcję odwiedziły stacje telewizje Polsat News, a także TVZ – Telewizja Zabrze oraz lokalne media. Dzięki temu informacja o Inspekcjach Fotelików mogła dotrzeć do bardzo wielu rodziców, którzy chcieliby mieć pewność, że ich dzieci są prawidłowo przewożone w foteliku.

Na gości czekało wiele atrakcji. Jednym z nich był symulator zderzeń, w którym każdy mógł sprawdzić jak to jest przeżyć czołowe zderzenie z prędkością 10km/h – oczywiście z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Inną z atrakcji był „Spacer farmera, czyli 'Letni Czesław Tuloko Run’”, który również zaangażował wielu zawodników. Na najlepszych czekały cenne nagrody od firmy Tuloko.

Sklep „Viki” zaprosił jednego z naszych ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, aby poprowadził wykłady dotyczące bezpieczeństwa małego podróżnika w foteliku. Poczynaniom ekipy Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików 2013 towarzyszli policjanci, którzy pozostali na placu przed Miejskim Urzędem Pomocy Rodzinie do samego końca.

Inspekcja fotelików Zabrze 2013-9Inspekcje Fotelików – wejście na żywo w Polsat News

Fotogaleria: Inspekcje Fotelików 2013 w Zabrzu

Leave a Comment

Scroll to Top