„Niebo nie pękło, inspektorzy też”

Kolejnym, 9. przystankiem w ramach „Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików 2013” był Przylep k. Szczecina. Inspekcje odbywały się w sobotę, 31 sierpnia przy Przedszkolu „Fale”. Eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochdozie przeprowadzili ponad 50 inspekcji.

Dzień zapowiadał się pochmurnie i wietrznie. Doświadczenie poprzednich Inspekcji podpowiadało przygotowanie się na różne anomalie pogodowe. Jednak chmury nad Szczecinem nie pękły. Inspektorzy z resztą też. Od samego rana parking przy przedszkolu „Fale” zapełniony był samochodami. Rodzice zapisani na inspekcje tego dnia przybywali punktualnie, ale ekipa Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików dwoiła się i troiła gdyż przy przedszkolu pojawiło się mnóstwo rodziców, którzy o imprezie dowiedzieli się w ostatniej chwili. Zatem zapisana ilość rodziców powiększyła się o dodatkowe dziesiątki…

Fotogaleria: Inspekcje Fotelików w Szczecinie 2013

Tym razem ekipa Inspekcji pracowała bez przerwy obiadowej, co pokazuje jaką popularnością cieszyły się Inspekcje, ale także to, że rodzice wciąż popełniają błędy. Błędny przebieg pasów bezpieczeństwa zarówno w montażu fotelików jak i u samych dorosłych pasażerów, niepoprawnie ustawione zagłówki, latające po samochodach foteliki, które przyjeżdżały totalnie nie zapięte, to tylko niektóre z „cudów”, które czekały na epskertów ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach.

_MG_7954

Zdarzało się jednak gościć rodziców, którzy montowali foteliki pancernie. Podobnie jak na poprzednich imprezach były to sytuacje wyjątkowe. Jednym z celów całej kampanii jest to, żeby takich rodziców było coraz więcej.

Często zgłaszanym przez rodziców problemem była totalna nieobecność wykwalifikowanych sprzedawców w sklepach stacjonarnych. Warto przypomnieć, że firma 4CPS jest ogranizatorem także wysokiej jakości szkoleń dla sprzedawców w zakresie montażu i doboru fotelików.

Duża, niemal rekordowa ilość przeprowadzonych inspekcji w Szczecinie sprawiła, że wiele dzieci w zachodniopomorskim już podróżuje bezpiecznie. Nie mniej jeszcze wielu rodziców nie wie, że może poprawić bezpieczeństwo swojego dziecka w samochodzie. Dla tych z Państwa mamy dobrą wiadomość: Szczecin jest brany pod uwagę przy ukłądaniu trasy na kolejny rok.

Fotogaleria: Inspekcje Fotelików w Szczecinie 2013

Leave a Comment

Scroll to Top