Relacja z Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików 2013 w Krakowie

Już tradycją stało się, że Inspekcje Fotelików odwiedzają stolicę Małopolski jesienią. W tym roku, podobnie jak rok temu, Inspekcje odbyły się przy sklepie SMYK w CH Futura Park k. Krakowa. Jesienna pogoda dopisała, a inspekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Trzy stanowiska inspekcyjne pracowały właściwie cały czas. Wszyscy chętni odwiedzali stoiska akcji 28-ego września od godziny 10.00 rano i aż do 18.00 wieczorem panował duży ruch. Tak samo przygotowany był kącik gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci.

Fotogaleria z Inspekcji Fotelików 2013 w Krakowie

Rodzice stawili się wzorowo. Problemy – podobnie jak w całej Polsce – to przede wszystkim stabilność montażu fotelika oraz jego kompatybilność z kanapą auta. Po raz pierwszy w tym roku Eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach mieli możliwość sprawdzać montaż aż czterech fotelików w jednym aucie.

Kraków11

„Nie zawiedli” także fani fotelików amerykańskich – to bowiem na ubiegłorocznych, krakowskich inspekcjach było ich najwięcej. Jak się jednak okazało – zamawianie fotelików przez Internet pozbawia możliwości ich przymiarki w samochodzie i często pojawia się problem z poprawnym zamontowaniem.

W przypadku tak popularnych fotelików tyłem do kierunku jazdy dla większych dzieci jest to problem z uzyskaniem prawidłowego kąta montażu. Tym razem także dawna stolica okazała się pod tym względem wyróżniać na tle reszty kraju.

Na inspekcjach stawili się także dziennikarze z różnych mediów, m.in.: TVP Kraków i TVN 24 oraz Policja, która systematycznie i z coraz większym zaangażowaniem, bierze udział w Inspekcjach Fotelików.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, natomiast tych, którzy nie zdążyli skorzystać z letnich inspekcji zapraszamy do naszego punktu konsultacyjnego w Warszawie – więcej informacji inspekcje.fotelik.info

Leave a Comment

Scroll to Top