Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych w Katowicach – relacja

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików cieszył się niezmierną popularnością również w Katowicach
Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików cieszył się niezmierną popularnością również w Katowicach
Piękna pogoda w Katowicach sprzyjała inspekcjom. Sprawiło to, że zawitali do nich także goście z innym miast. Łącznie 82 inspekcje to bardzo dobry wynik. Przekroczyliśmy też nieznacznie limit czasu, ze względu na kilka przypadków, którym musieliśmy poświęcić więcej czasu.

Do najczęstszych błędów należał zbyt słaby montaż fotelika – luzy na pasach samochodowych sprawiały, że był on niestabilny, co poprawiali nasi inspektorzy. Dużo luzów pojawiało się także na pasach uprzęży i pasach samochodowych dziecka. Szczególnie w fotelikach 15-36 kg nieprawidłowy przebieg pasa należał do głównych problemów: część biodrowa pasa bezpieczeństwa przebiegała po brzuchu, czasami pas ten prowadzony był ponad podłokietnikami, nie używano regulacji pasa barkowego. W kilku przypadkach mieliśmy do czynienia z wadami fotelika i koniecznością oddania go do serwisu. Niestety, zdarzyły się i takie przypadki, gdy okazało się, że nowo kupiony fotelik nie pasował albo do auta albo do dziecka, co oznaczało konieczność jego wymiany.

Rozegraliśmy także konkurs montowania fotelika na czas – sprawdź wyniki.

PS. dla wszystkich rejestrujących się na kolejne inspekcje – w przypadku większej liczby fotelików należy zarejestrować termin i godzinę na każdy fotelik oddzielnie.

Na kolejne inspekcje fotelików zapraszamy już 16.08.2014 do Gdańska, zapisz się przez formularz na górze strony, na tej również stronie znajduje się mapka dojazdu.

Inspekcje fotelików odbywają się dzięki wsparciu Sponsorów i Partnerów Sposorem Strategiczym trasy Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 jest firma BeSafe – norweski producent fotelików samochodowych. Sprawdź, kto jeszcze nas wspiera: Partnerzy i Sponsorzy

IMG_1618

IMG_1472

IMG_1478

IMG_1488

IMG_1504

Leave a Comment

Scroll to Top