Relacja z inspekcji fotelików w Gdańsku

Po raz trzeci, czyli już tradycyjnie, jednym z przystanków ogólnopolskiej trasy był Gdańsk. Czy gdańszczanie przewożą swoje dzieci bezpiecznie? Przeczytaj relację.

W Gdańsku jak zwykle osób chcących skorzystać z inspekcji fotelików było bardzo, bardzo dużo. W końcu taka okazja trafia się tylko raz do roku! Białe namioty miasteczka inspekcyjnego zlokalizowane były tym razem na ul. Jaśkowa Dolina 84, przy sklepie Akpol Baby. Inspektorzy kampanii przeprowadzili tam 84 inspekcji fotelików. Tym samym Gdańsk znalazł się na 2. pozycji rankingu miast, w których przeprowadzono w tym roku najwięcej inspekcji fotelików.

10% spośród skontrolowanych fotelików było właściwie dobranych do samochodu i do dziecka, poprawnie zamontowanych, a podróżujące w nich dzieci były zabezpieczone prawidłowo.

Oto najczęstsze błędy, jakie odnotowali inspektorzy:
– luzy montażu fotelika
– nawet kilkunastocentymetrowe luzy pasów uprzęży
– fotelik niekompatybilny z samochodem
– niewłaściwy kąt montażu

Gratulacje składamy nie tylko uczestnikom, których foteliki należą do 10% bezbłędnych przypadków, ale wszystkim świadomym rodzicom i opiekunom, którzy przyjechali zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Przy okazji pozdrawiamy jedną z babć, która, usłyszawszy w radiu o evencie kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików, zmobilizowała męża i wnuczęta, by przyjechać na spotkanie – pomimo, iż w systemie rezerwacji brak już było wolnych miejsc. Determinacja opłaciła się i upragnione przez rodzinę 2 dodatkowe inspekcje fotelików odbyły się.

Dziękujemy towarzyszącym nam w Gdańsku przedstawicielom Komendy Miejskiej Policji, a także obecnym na miejscu mediom.

Kliknij i obejrzyj galerię zdjęć z inspekcji fotelików w Gdańsku.

Za tydzień Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedzą Toruń. Zapisy jak zwykle na www.inspekcje-fotelikow.pl

Leave a Comment

Scroll to Top