Kampania społeczna “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014” w Kraśniku

ogolnopolskie_inspekcje_fotelikow_2014_krasnik

Po raz pierwszy kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedziła Kraśnik. Przez cały dzień, od 10.00 do 18.00 przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku prowadzono Inspekcje Fotelików. Rodzice mieli okazję sprawdzić, czy ich dzieci podróżują bezpiecznie, a na najmłodszych czekało mnóstwo ciekawych zabaw.

Inspekcje zawitały do Kraśnika dzięki staraniom Starostwa Kraśnik, które znane jest z wielu akcji na rzecz lokalnej społeczności. Tym razem pomyślano o najmłodszych pasażerach, a dzięki temu, że inspektorzy przekazują wiedzę w sposób praktyczny, rodzice mogli posiąść umiejętności, dzięki którym zapewnią swoim dzieciom maksimum bezpieczeństwa w samochodzie. Inspekcje Fotelików to bowiem czas dla rodziców, którzy mogą nie tylko pogłębić swoją wiedzę dotyczącą fotelików samochodowych, ale przede wszystkim nauczyć się poprawnie montować swój fotelik i dobrze zapinać w nim dziecko. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że bardzo rzadko instrukcja obsługi wystarczy, aby poprawnie zamontować fotelik. Tak również było i w Kraśniku. Oto wstępne zestawienie najczęściej pojawiających się błędów:

Luz na pasie uprzęży – 19

Luz na pasie samochodowym – 10

Fotelik niestabilnie zamontowany – 9

Fotelik zamontowany niezgodnie z instrukcją – 8

Skręcony pas uprzęży/samochodowy – 7

Konflikt z zagłówkiem – 7

Zły przebieg pasa samochodowego – 7

Fotelik nieprawidłowo dobrany do dziecka – 6

Zły przebieg pasa u dziecka – 6

Pasy uprzęży na niewłaściwej wysokości – 4

Crunch – 4

Zła pozycja pałąka – 1

Zepsuta blokada pasa – 1

Wśród wszystkich przypadków znalazł się jednak 1 fotelik, w którym nie znaleziono błędów! Szanowni Państwo, tych statystyk nie trzeba tłumaczyć, sprawdźcie swój fotelik na naszych inspekcjach, bądźcie pewni, że Wasze dziecko jest bezpieczne w samochodzie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gry i zabawy edukacyjne, które staramy się rozwijać i dopasowywać zawsze do tego z jakimi dziećmi mamy okazję się spotykać. I tak w zależności od wieku czy ilości dzieci mamy do dyspozycji kolorowanki, wyklejanki, wycinanki, kolorowe chusty, zabawy z masą solną, solarne samochodziki, gry logiczne i inne zabawy z animatorami. Zero nudy!

Odwiedziły nas także media, m.in. TVP Lublin, TV Kraśnik, Radio Lublin.

Zapraszamy do obejrzenia inspekcyjnej galerii zdjęć.

Leave a Comment

Scroll to Top