Inspekcje Fotelików w Warszawie – „Piknik z Tatą” 2015 – relacja

Paweł Kurpiewski z fotelik.info podczas pokazów dla rodziców, które towarzyszyły Inspekcjom Fotelików w Warszawie
Paweł Kurpiewski z fotelik.info podczas pokazów dla rodziców, które towarzyszyły Inspekcjom Fotelików w Warszawie

Warszawa przywitała nas piękną pogodą i bardzo dużą liczbą odwiedzających. Miejsca w zapisach na inspekcje skończyły się na kilkanaście dni przed terminem imprezy. Dla odwiedzających przygotowaliśmy specjalne pokazy. Towarzyszyli nam Policjanci z Komendy Stołecznej Policji oraz Straż Pożarna.

“Piknik z Tatą”, którego organizatorem jest Dobre Miejsce, cieszy się od lat bardzo dużą popularnością. W tym roku nie zawiodła nas także pogoda (racząca nas w poprzednich edycjach ulewnym deszczem i burzami).

Z inspekcji fotelików skorzystało wiele rodzin. Niezliczona ilość gości przez kilka godzin uczestniczyła zaś w pokazach, które prowadził Paweł Kurpiewski. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki:

Luz na pasie samochodowym – 32

Luz na pasie uprzęży – 27

Skręcenie pasów – 12

Konflikt z zagłówkiem samochodowym – 8

Zły przebieg pasa samochodowego – 8

Pasy uprzęży na złej wysokości – 7

Brak ochraniaczy uprzęży/ zsunięte ochraniacze – 7

Zła wysokość zagłówka – 7

Zły kąt montażu fotelika – 7

Uszkodzona blokada pasa – 2

Kocyk pod fotelikiem – 2

Crunch – 2

Nieprawidłowa pozycja pałąka – 1

Zamek uprzęży zablokowany jedzeniem – 1

Włączona poduszka powietrzna przy foteliku 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy – 1

Uszkodzony fotelik – 1

Foteliki niekompatybilny/brak możliwości stabilnego montażu – 1

Dziecko za małe do fotelika – 1

Jak się okazuje tylko 2 foteliki były zamontowane całkowicie poprawnie… To pokazuje, jak dużo jest jeszcze do zrobienia, ale od tego przecież jesteśmy.

Na “Pikniku z Tatą”, jako że była to bardzo duża, plenerowa, rodzinna impreza – nie mogło zabraknąć także pokazów. Specjalne fotele prezentacyjne posłużyły do zademonstrowania czym jest stabilny montaż fotelika, jak ważny jest prawidłowy kąt montaży oraz czym jest nurkowanie w fotelikach 15-36 kg. Dorośli mogli zaś sprawdzić czy mają poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa i czym grozi ich nieprawidłowy przebieg.

Wszystkich, którzy chcieliby mieć pewność, ze w ich fotelikach nie pojawia się żaden z  błędów z powyższej listy – zapraszamy do odwiedzenia nas na trasie kampanii społecznej “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych” 2015 w innych miastach. Poniżej znajdziecie całą trasę i formularz zapisów:

TRASA 2015

Leave a Comment

Scroll to Top