Wrocławskie Inspekcje Fotelików przy sklepie Toys „R” Us – 19.07 – relacja

IMG_0564

W niedzielę we Wrocławiu naszym najmłodszym gościem był dziewięciodniowy maluszek o rekordowej na inspekcjach wadze (2,4 kg). Co prawda jeszcze nie chciał zawitać do namiotu zabaw ani przytulać się do żyrafy, ale z inspekcji chyba był zadowolony. A rodzice w tym tygodniu jadą kupić inny fotelik dla swojego szkraba.

Do nietypowych dziecięcych odwiedzin możemy też zaliczyć parę bliźniaków. Były jeszcze małe i jakieś takie…takie same… Ich rodzice byli bardzo szczęśliwi, że do nas wstąpili, gdyż okazało się, że przewożą swoje dwie pociechy w sposób bezpośrednio zagrażający ich życiu w razie wypadku. Błąd polegał na pomyleniu prowadzenia pasa biodrowego z barkowym. Takie przypadki nazywamy „śmiertelnymi”. I bardzo przed tym przestrzegamy! Nawet najlepszy fotelik zamontowany z takim błędem nie ochroni Twojego dziecka w krytycznej sytuacji. Dla zobrazowania na czym to polega, zapraszamy do obejrzenia filmów w tym artykule: Fotelik na 5 + zły montaż = 0 bezpieczeństwa.

Geoffrey, maskotka sieci Toys”R”Us, towarzyszył dzieciom w zabawach, a inspektorom w inspekcjach. Sprawdzał, czy aby na pewno nasi eksperci mają rację i czy foteliki się absolutnie nie ruszają. Jego kopyta mówiły wyraźnie – foteliki były montowane przez inspektorów pancernie.

Wrocławianie z zaciekawieniem przyglądali się wydarzeniom w naszym miasteczku i chętnie zadawali pytania. Oby tak częściej!

A wszystkich, którzy martwili się o nasze namioty w razie burz, które przetoczyły się przez całą Polskę, uspokajamy. Dla nas Niebo było niezwykle łaskawe i cały weekend przeżyliśmy bez większej kropli deszczu.

Dziękujemy sklepowi Toys „R” Us oraz PH Auchan Bielany za gościnę, a Wrocławianom mówimy: do zobaczenia jak najszybciej!

Dziękujemy również innym naszym sponsorom i partnerom kampanii: Britax-Römer, Akpol Baby, Joie, Maxi-cosi, Dorel, Diono, Recaro, Logis, Raben i Tuloko, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, „Branża Dziecięca”, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Smyk Megastore.

Serdecznie zapraszamy do innych miast podczas naszej trasy: TRASA 2015, a już w najbliższą sobotę widzimy się w Częstochowie.

 

 

Leave a Comment

Scroll to Top