Inspekcje Fotelików w Łodzi 29.08.2015 – relacja

Rodzice ciężko pracują i uczą się montować poprawnie foteliki, a maluchy przebywają w tym czasie w strefie zabaw z animatorami
Rodzice ciężko pracują i uczą się montować poprawnie foteliki, a maluchy przebywają w tym czasie w strefie zabaw z animatorami

Łódź, jedno z największych miast w Polsce zostało odwiedzone przez Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików po raz drugi. Przed naszymi inspektorami pojawiło się kilka trudniejszych zadań, ale wszystkie z nich znalazły szczęśliwe rozwiązanie.

Jak się bowiem okazuje na rodzic może kupić fotelik, który… będzie tak skonstruowany, że w żaden sposób nie będzie się dało w nim zapiąć dziecka. Zawsze, niezależnie od tego, w jakim fotelik przyjedzie dziecko, inspektorzy robią wszystko, żeby pomóc rodzicom jak najlepiej go zamontować.Tym razem niewiele się dało zrobić, bo nie dało się w nim dziecka usadzić tak, aby miało jednocześnie na odpowiedniej wysokości pasy uprzęży oraz zagłówek fotelika. Na szczęście mama od razu zdecydowała, że fotelik należy wymienić i pomogliśmy nieco w wyborze.

Wszystkim, którzy szukaja porady dotyczącej doboru fotelika zapraszamy na www.dobory.fotelik.info, gdzie można skorzystać z takiej usługi.

A o tym, że nasze porady się przydają, przekonali się łódzcy rodzice, szczególnie docenili je ci, którzy pojawili się w naszym miasteczku po raz kolejny w ciągu kilku lat. Cieszymy się, że rodzice czują potrzebę sprawdzania swoich fotelików, gdy mają nowe. Zaznaczamy jednak też fakt, że my podczas inspekcji uczymy Was, drodzy Rodzice, jak poprawnie montować fotelik i na co zwracać uwagę. Liczymy więc na to, że ta wiedza i umiejętności zostają Wam w pamięci i również na to, że przekazujecie ją dalej.

Kilka aut przyjechało do nas z dziećmi siedzącymi tylko w tzw. “podpupnikach” – w podkładkach dopuszczonych w naszym prawie do przewożenia starszych dzieci. Trzeba jednak wiedzieć, że te podkładki nie zapewniają żadnego bezpieczeństwa pociechom!

Strefa zabaw jak zawsze zapewniała dzieciom profesjonalną opiekę. Niektóre dzieci nie chciały odchodzić od zabaw, więc było im na rękę, gdy rodzice miewali jakieś problemy z fotelikami…

Podczas inspekcji co jakiś czas odwiedzał nas Geoffrey – w tym roku stały bywalec naszych inspekcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz partnerom naszej akcji – bez nich nie moglibyśmy pomóc tak wielu rodzinom i dzieciom.

A już 5 września zapraszamy do Bydgoszczy – będzie to przedostani punkt naszej tegorocznej trasy – prawie ostatnia szansa Inspekcji Fotelika!

Leave a Comment

Scroll to Top