Inspekcje Fotelików w Bydgoszczy 5 września 2015 – relacja

IMG_0028
Myszka Minnie świetnie się bawiła podczas Inspekcji Fotelików

Przedostatnim punktem naszej kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików była Bydgoszcz. W pierwszą sobotę września sprawdzaliśmy foteliki mieszańców województwa kujawsko-pomorskiego (i nie tylko!).

Rodzice, którzy przegapili Inspekcje Fotelików w innych miastach mogli załapać się na przedostatni punkt tegorocznej kampanii i przyjechać do Bydgoszczy. Z tego powodu gościliśmy mamę z Gdyni, rodziców w Torunia i innych…

Podczas całego dnia zdarzyło się kilka sytuacji, w których okazywało się, że foteliki są dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane. Co z pozostałymi? Niestety statystyki wciąż nie są dla nas zaskakująco dobre… Bardzo wielu rodziców nie przywiązuje wagi do tego, jak ich dziecko jest zabezpieczone w drodze. Oczywiście skoro do nas przyjechali to znaczy, że chcą to zmieniać – i z tego się cieszymy!

Zdarzyło się kilka aut, w których foteliki były zupełnie przypadkowe. To znaczy, że zostały kupione podczas promocji w hipermarkecie lub przy innej podobnej okazji… Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że foteliki muszą być przymierzone do auta przed zakupem! Musicie być w tym uparci i czasem może nawet zmuszać sprzedawców, aby wyszli z Wami na parking i pomogli Wam zamontować fotelik zgodnie z instrukcją. Dopiero wtedy można stwierdzić, czy fotelik naprawdę pasuje. Oczywiście przed wyborem modelu, który chcecie przymierzyć, należy też sprawdzić, czy przeszedł on niezależne testy zderzeniowe i czy uzyskał w nich zadowalającą ocenę.

Cały inspekcyjny dzień towarzyszyła nam Myszka Minnie z Akpol Baby, która przyciągała z parkingu wszystkie dzieci – obok tak znanej postaci nie można przejść obojętnie 🙂 Również przez cały dzień była z nami obecna pani policjant, która dowiadywała się od nas ciekawych rzeczy na temat fotelików, i u której każdy mógł rozwiać swoje wątpliwości związane z przepisami prawa. Dziękujemy za obecność!

Kochani Rodzice, z tego miejsca pragniemy też przypomnieć Wam o istocie Inspekcji Fotelików – kampania ma na celu sprawdzić foteliki, w których przewodzicie dzieci, a nie dobierać Wam foteliki. Są takie wyjątkowe sytuacje, gdzie przymierzamy jakieś modele – jednak są to wyjątki, które są odstępstwem w szczególnych chwilach. Kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików polega na sprawdzaniu fotelików i uczeniu Was jak ich poprawnie używać 🙂

Partnerem tego wydarzenia był sklep Akpol Baby oraz sponsorzy: Britax-Roemer, Maci-Cosi, Dorel Polska, Diono, Recaro, Logis, Joie, Tuloko. Partenr logistyczny to, jak zawsze, niezastąpiony Raben Polska.

Wyczekujcie na informację o naszym Wielkim Finale… a tymczasem zapraszamy do Fotogalerii:

 

Leave a Comment

Scroll to Top