Już w ten weekend Inspekcje na Śląsku

Katowice i Zabrze to kolejne przystanki tegorocznej trasy Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików Samochodowych. Inspekcje w stolicy woj. śląskiego zostaną przeprowadzone w piątek 26 lipca, a dzień później akcja zawita do Zabrza.

Katowice już po raz drugi znalazły się na liście miast odwiedzanych przez Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. W tym roku odbędą się one w piątek 26 lipca przy sklepie Dziecięcy Ekspert, Katowice, ul. Bocheńskiego 99 od 10.00 do 18.00.

katowice_26_lipca

Z kolei dzień później, w sobotę, 27 lipca, Inspekcje zawitają do Zabrza. Eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie będą czekali przy ul. Roosevelta 50, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, jak również przy ul. Roosevelta 54, (sklep „Viki”).

Inspekcje odbędą się, jak zwykle, odbędzie się w godzinach 10.00 – 18.00.

W programie oczywiście przede wszystkim inspekcje fotelików, a także pokazy, wykłady, zabawy i zawody z nagrodami. Swoją obecność na evencie zapowiedziała również Policja. Jej przedstawiciele podzielą się swoją wiedzą dotycząca wypadków samochodowych i pozwolą najmłodszym „zwiedzić” radiowóz pod okiem rodziców.

zabrze_27_lipca

Honorowy patronat nad Inspekcjami w Zabrzu objęła Prezydent Miasta, Małgorzata Mańka- Szulik.

zabrze logo

Warunkiem przystąpienia do inspekcji fotelika samochodowego jest zarejestrowanie się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl Inspekcje są bezpłatne.

Akcja ma na celu pokazanie rodzicom i opiekunom jak ważne są: prawidłowy wybór oraz stabilny montaż fotelika samochodowego, które mogą uratować zdrowie i życie małego pasażera podczas wypadku.

Podczas inspekcji fotelików eksperci kampanii sprawdzą dobór oraz montaż fotelika samochodowego, powiedzą, czy dziecko nadal powinno jeździć w danym foteliku, czy też raczej przesiąść się do większego lub … mniejszego. Odpowiedzą także na pytania dotyczące bezpieczeństwa dzieci i dorosłych podczas jazdy. Oprócz tego każdy rodzic będzie miał możliwość poprawić swoje praktyczne umiejętności montażu fotelika tak, by był w 100% samodzielny zabezpieczając swoje dziecko w samochodzie.

Jak wynika z badań w wielu krajach aż 70% do 85% fotelików zapinanych jest nieprawidłowo i nie jest w stanie zapewnić elementarnego bezpieczeństwa dzieciom w samochodach. To poważnie obniża stan bezpieczeństwa dzieci podczas wypadków samochodowych.

Leave a Comment

Scroll to Top