Łódź, 29 sierpnia – Inspekcje Fotelików

OIF2014_LODZ_zdjecia_wybrane_4

Łódź długo czekała na Inspekcje Fotelików. Widząc ubiegłoroczny zapał i entuzjazm łodzian odwiedzimy w tym roku to miasto ponownie. Spotykamy się przy sklepie Toys”R”Us w CH Pasaż Łódzki, Al. Jana Pawła II 30, 29 sierpnia (sobota), od 10.00 do 18.00.

Około setki rodzin skorzystało z porady i instruktażu udzielanego przez ekspertów fotelik.info w tamtym roku. W tym mamy nadzieję pobyć rekord – zrobić znacznie więcej inspekcji. Każdego rodzica zapraszamy do zapisania się przez formularz w prawym górnym rogu strony oraz zaproszenie znajomych.

Inspekcje Fotelików to bowiem jedna z nielicznych okazji, aby “na żywo” porozmawiać z ekspertami i sprawdzić bezpieczeństwo dziecka w naszym, konkretnym aucie – czyli zrobić to, czego nie da się zrobić korespondencyjnie, a o co najczęściej pytają nasi czytelnicy w mailach.

Szczegóły imprezy:

Zapisy: formularz w prawym górnym rogu strony

Termin: 29 sierpnia

Godziny: 10.00 – 18.00

Miejsce: parking przy sklepie Toys”R”Us w Centrum Handlowym Pasaż Łódzki, Aleja Jana Pawła II 30, Łódź

 

Więcej informacji i szczegóły dojazdu: Inspekcje Fotelików w Łodzi

 

25 lipca – Inspekcje Fotelików w Częstochowie

oif_2014_krasnik_30.08.2014_9Chociaż Częstochowa ma swoich “fotelikowych” mistrzów, zaprosili oni do siebie ekspertów kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Tym razem czeka na Was coś wyjątkowego – cały dzień tylko dla rodziców, którzy szukają porady oraz dbają o bezpieczeństwo swoich maluchów. Zapiszcie się poprzez formularz w prawym górnym rogu strony i przyjedźcie na Al. Pokoju 9A.

UWAGA: ze względów technicznych zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia eventu w Częstochowie. Zapraszamy wszystkich zapisanych i chętnych do sklepu Od Narodzin. Inspekcje Fotelików zostaną przeprowadzone przez Mistrzów Fotelikiady ze sklepu Od Narodzin (udzielamy im 100% rekomendacji). Wszystkich, którzy jednak pragnęliby się z nami spotkać zapraszamy do Krakowa lub Gliwic.

Na świecie ponad 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo. W naszym kraju te statystyki są niestety o wiele większe – sięgają aż 90%. Wiele osób jest już świadomych, że od tego, jak zamontujemy nasz fotelik i zapniemy w nim dziecko bardzo wiele zależy. W ciągu ułamków sekund podczas wypadku nawet detale mogą zadecydować o życiu i zdrowiu nie tylko naszej pociechy, ale także nas samych!

Dlaczego? O tym wszystkim można się dowiedzieć na żywo, podczas rozmów i spotkań z ekspertami w specjalnym miasteczku inspekcyjnym, przy sklepie “Od Narodzin”. Zapraszamy do zapisu poprzez formularz w prawym górnym rogu strony. Zaproście znajomych i przyjaciół!

oif2015_czestochowa_maxicosi

19 lipca Inspekcje fotelików we Wrocławiu

Dzień po Inspekcjach Fotelików w Legnicy zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów do Wrocławia. Od 10.00 do 18.00 czekamy na Wasz przy sklepie Toys “R” Us na wrocławskich Bielanach, ul. Francuska 6. Zapisy poprzez formularz w prawym górnym rogu strony.

Chociaż wyjątkowo będzie to niedziela – zapraszamy wszystkich troszczących się o bezpieczeństwo swoich najmłodszych pasażerów do odwiedzin specjalnego miasteczka inspekcyjnego kampanii. Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach będzie można skorzystać z instruktażu montażu fotelika, sprawdzić, czy na 100% wyskorzystujemy wszystkie jego funkcje i na sam koniec, czy nasz maluch jest w nim prawidłowo zapięty. To bowiem od tego, jak zapniemy fotelik i jak w nim zabezpieczymy dziecko może zależeć zdrowie oraz życie malucha. Warto poświęcić trochę czasu i skorzystać z bezpłatnych Inspekcji Fotelików.

Szczegóły imprezy:

Termin: 19 lipca

Godziny: 10.00 – 18.00

Miejsce: Sklep  Toys “R” Us na wrocławskich Bielanach, przy CH Auchan, ul. Francuska 6

 

Szczegóły dojazdu: http://inspekcje-fotelikow.pl/trasa/trasa-2015/19-07-wroclaw/

 

18 lipca – Inspekcje Fotelików w Legnicy

oif2015_legnica_roemer

Legnica to jeden z ważniejszych punktów na fotelikowej mapie Polski. Tam bowiem rezydują mistrzowie i tegoroczni wicemistrzowie Mistrzostw Polski Fotelikiada 2015. Ich sklep znany jest w okolicy (ale i nie tylko) z posiadania wyłącznie dobrych fotelików oraz możliwości przymiarki i doboru fotelika. O tym, jak Legnica i przybyli z regionu goście montują foteliki dowiemy się 18 lipca.

Na bezpłatne sprawdzenie fotelika w ramach kampanii społecznej “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych” zapraszamy na ul. Wrocławską 294, 18 lipca, od 10.00 do 18.00. Zapisy poprzez formularz w prawym górnym rogu strony.

Szczegóły dojazdu i więcej informacji:

http://inspekcje-fotelikow.pl/trasa/trasa-2015/18-07-legnica/

Zapraszamy także wszystkich dorosłych, którzy pragną sprawdzić, czy ich pasy bezpieczeństwa są dobrze zapięte, a zagłówki poprawnie zamontowane. Dbamy bowiem nie tylko o bezpieczeństwo najmłodszych, ale także ich opiekunów. Zachęcamy także wszystkich, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące fotelików samochodowych do przygotowania ich i zadania ekspertom. Czekamy na Was 18 lipca w Legnicy! Do zobaczenia!

 

Zobacz jakie miasta odwiedzi kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015!

2015 banner - internetowy - facebook - headerKampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015 ruszyła! Prezentujemy 16 dat, podczas których odbędą się eventy kampanii. Wszelkie szczegóły trasy są już dopinane na ostatni guzik przez nasz team organizacyjny i wkrótce pojawi się jeszcze więcej informacji!

Już teraz możecie Państwo zapisywać się na niektóre z terminów na stronie głównej www.inspekcje-fotelikow.pl. Lista miast w rejestracji będzie stale aktualizowana. Sprawdzajcie stronę główną i do zobaczenia na trasie!

Zobacz terminarz miast trasy kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015:

30 maja – Poznań

6 czerwca – szczegóły wkrótce

13 czerwca – Sosnowiec

14 czerwca – Sosnowiec

20 czerwca – Siedlce

21 czerwca – Warszawa

4 lipca – Poznań

11 lipca – Gdańsk

18 lipca – Legnica

19 lipca – Wrocław

25 lipca – Opole

1 sierpnia – Kraków

8 sierpnia – Gliwice

22 sierpnia – Kartuzy

29 sierpnia – Łódź

5 września – Zielona Góra

Recaro zostaje oficjalnym partnerem kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015!

WEWNETRZNA_5x2m_fotelik_recaro_druk

Miło nam poinformować, że już po raz drugi firma Recaro wspiera kampanię społeczną “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych”. Recaro produkuje nie tylko foteliki samochodowe, ale także fotele rajdowe.

Chyba nikt, tak jak rajdowcy, nie jest narażony na niebezpieczeństwo wypadku. Dlatego też mają oni najlepsze systemy ochronne. Ta wiedza znajduje także zastosowanie w bezpiecznych fotelikach Recaro, które dostają dobre noty w niezależnych testach zderzeniowych. Foteliki te są obecne na naszym rynku od lat i cieszą się niezmiennym zainteresowaniem.

Ruszyła trasa 2015 oraz zapisy na stronie głównej: www.inspekcje-fotelikow.pl

Nadarzyn na „pierwszy ogień” – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików przy Warsaw Expo „Education&Fun

Przekazujemy wiedzę rodzicom z rąk do rąk - Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików - Nadarzyn 2015

Przekazujemy wiedzę rodzicom z rąk do rąk – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Nadarzyn 2015

Po prawie roku oczekiwania społeczna kampania „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” wróciła na trasę. Pierwszym przystankiem w tym roku był Nadarzyn, gdzie odbywały się targi „WARSAW EXPO – Education and FUN”.

Mimo zmiennej pogody (w niedzielę przez znaczną część dnia padało) parking przed centrum handlowym Maximus zapełnił się samochodami po brzegi. Odwiedzający pierwszy, inaugurujący przystanek kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików mogli uczestniczyć też w „WARSAW EXPO – Education and FUN”, które odbywały się w dniach 24-26 kwietnia.

– Jak zwykle mieliśmy różne przypadki – komentuje Paweł Kurpiewski, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, właściciel serwisu fotelik.info i firmy 4CPS – od poddupników i źle dobranych fotelików do samochodu, po niepawidłowy montaż, albo po prostu zbyt luźno naciągnięte pasy uprzęży. Widzimy głęboki sens tej pracy, zwłaszcza kiedy poprawiamy tzw. „błąd krytyczy”, czyli błąd, którego dziecko nie przeżyło by, gdybt doszło do zderzenia. Takich przypadków było aż 5.

Oprócz tego, jak wspomina Paweł Kurpiewski, zdarzały się też sytuacje, w których rodzice dopiero od inspektorów dowiadywali się, że dany fotelik ma np. regulację zagłówka, która po pierwsze poprawia ochronę główki dziecka podczas zderzenia czołowego i bocznego, a po drugie poprawia komfort jazdy dziecka.

Innym przypadkiem było „odkrycie” przez rodziców, że ich samochód posiada możliwość montażu fotelika w za pomocą systemu ISOFIX – dotychczas rodzice montowali fotelik na pasy bezpieczeństwa – wspomina Paweł Pietrzak, specjalista kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – tymczasem skoro fotelik pasuje do kanapy samochodu i jest możliwość montażu fotelika w tym systemie, to warto z tego rozwiązania skorzystać.

Mimo, że kampania społeczna „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” trwa już kolejny rok, nadal mniejsza część rodziców przyjeżdża z poprawnie zamontowanymi fotelikami – nie wiecie nawet jak bardzo ucieszył mnie poprawnie zamontowany fotelik, który zobaczyłem po prawie 400 ostatnich inspekcjach – wspomina Paweł Kurpiewski.

Kolejnym przystankiem w ramach OIF2015 będzie Legnica. Inspekcje odbędą się w sobotę, 5 czerwca.

Relację przygotował: Karol Brejnak

Zapraszamy do śledzenia naszych stron na facebooku!

Zobacz też obszerną galerię zdjęć:

Bajki-grajki partnerem finału Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików 2014

bajki-grajki

Bajki-grajki, niezwykłe słuchowiska muzyczne, zostały partnerem finału Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików w Warszawie. 

Wykopane ze starych płyt i taśm, zremasterowane, nagrane na CD i wydane ponownie po latach bajki (patrz: bajki-grajki.pl) są doskonałym pomysłem na przyjemne i konstruktywne spędzenie czasu w podróży z dziećmi. Te nagrania nie tylko uspokajają dzieci poprzez zaangażowanie ich w aktywne słuchanie, ale są również dobrą rozrywką dla dorosłych pasażerów samochodu.
czerwony_kapturek
 
Kiedy jedziemy w długą trasę, na przykład z Warszawy do Sopotu, to bez dwóch zdań musimy liczyć się z powtarzanym wielokrotnie przez nasze dzieci pytaniem: „Daleko jeszcze?” Na pewno pamiętacie, jak pytanie to zadawane przez Osła drażniło Shreka? 🙂 Powtarzane w kółko, denerwuje też kierowcę, gdy zadawane jest po raz 25-ty. Z wielu sposobów na nudę w samochodzie, Bajki-grajki są moim zdaniem najlepszym z nich – mówi Asia, mama Weroniki i Ignasia.
Większość z nas słuchało muzycznych bajek w latach 70-tych i 80-tych XX wieku w programie 1. Polskiego Radia. Czasem kupowaliśmy je na płytach winylowych i kasetach. Bajki-grajki nie są zwykłymi audiobookami. Jest to raczej radiowy teatr dla dzieci, w którym występowali wcielając się w bajkowe postacie najwybitniejsi polscy aktorzy. Niezwykle bogata ilustracja muzyczna jest również warta podkreślenia i stanowi ona bardzo istotny element Bajek-grajek. Muzykę do nich tworzyli najlepsi polscy kompozytorzy, a jej wykonanie powierzano niejednokrotnie orkiestrom symfonicznym.
oz
Z przyjemnością słucham Bajek-grajek podczas jazdy samochodem razem ze swoimi dziećmi. Zachwycają mnie dowcipne i ciekawe testy oraz wspaniała muzyka. Dzieci uczą się i bawią bez użycia zabawek, przez co wspólna jazda samochodem jest bardziej przyjemna i bezpieczna – dodaje Paweł Kurpiewski.
W sobotę 20.09.2014 podczas finału kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 przy SMYK Megastore na Warszawskim Targówku będziemy mieli okazję posłuchać największych hitów, porozmawiać z wydawcą, wybrać bajkę dla swojego dziecka i zakupić ją po niezwykle atrakcyjnej cenie. Zapraszamy!

Kampania społeczna “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014” w Kraśniku

ogolnopolskie_inspekcje_fotelikow_2014_krasnik

Po raz pierwszy kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedziła Kraśnik. Przez cały dzień, od 10.00 do 18.00 przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku prowadzono Inspekcje Fotelików. Rodzice mieli okazję sprawdzić, czy ich dzieci podróżują bezpiecznie, a na najmłodszych czekało mnóstwo ciekawych zabaw.

Inspekcje zawitały do Kraśnika dzięki staraniom Starostwa Kraśnik, które znane jest z wielu akcji na rzecz lokalnej społeczności. Tym razem pomyślano o najmłodszych pasażerach, a dzięki temu, że inspektorzy przekazują wiedzę w sposób praktyczny, rodzice mogli posiąść umiejętności, dzięki którym zapewnią swoim dzieciom maksimum bezpieczeństwa w samochodzie. Inspekcje Fotelików to bowiem czas dla rodziców, którzy mogą nie tylko pogłębić swoją wiedzę dotyczącą fotelików samochodowych, ale przede wszystkim nauczyć się poprawnie montować swój fotelik i dobrze zapinać w nim dziecko. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że bardzo rzadko instrukcja obsługi wystarczy, aby poprawnie zamontować fotelik. Tak również było i w Kraśniku. Oto wstępne zestawienie najczęściej pojawiających się błędów:

Luz na pasie uprzęży – 19

Luz na pasie samochodowym – 10

Fotelik niestabilnie zamontowany – 9

Fotelik zamontowany niezgodnie z instrukcją – 8

Skręcony pas uprzęży/samochodowy – 7

Konflikt z zagłówkiem – 7

Zły przebieg pasa samochodowego – 7

Fotelik nieprawidłowo dobrany do dziecka – 6

Zły przebieg pasa u dziecka – 6

Pasy uprzęży na niewłaściwej wysokości – 4

Crunch – 4

Zła pozycja pałąka – 1

Zepsuta blokada pasa – 1

Wśród wszystkich przypadków znalazł się jednak 1 fotelik, w którym nie znaleziono błędów! Szanowni Państwo, tych statystyk nie trzeba tłumaczyć, sprawdźcie swój fotelik na naszych inspekcjach, bądźcie pewni, że Wasze dziecko jest bezpieczne w samochodzie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gry i zabawy edukacyjne, które staramy się rozwijać i dopasowywać zawsze do tego z jakimi dziećmi mamy okazję się spotykać. I tak w zależności od wieku czy ilości dzieci mamy do dyspozycji kolorowanki, wyklejanki, wycinanki, kolorowe chusty, zabawy z masą solną, solarne samochodziki, gry logiczne i inne zabawy z animatorami. Zero nudy!

Odwiedziły nas także media, m.in. TVP Lublin, TV Kraśnik, Radio Lublin.

Zapraszamy do obejrzenia inspekcyjnej galerii zdjęć.

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików w Toruniu – relacja

OIF2014_torun_zdjecie_53Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedziły Toruń. 23 sierpnia inspektorzy sprawdzali foteliki samochodowe w mieście Kopernika przy centrum handlowym Toruń Plaza. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, rodzice zjawili się licznie i inspektorzy pracowali bez wytchnienia.

Wśród polskich rodziców rodzi się nowa świadomość związana z bezpieczeństwem przewożenia dzieci, potwierdzają to statystyki dotyczące osób, odwiedzających Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Nieustannie zwiększająca się liczba gości świadczy o tym, że istotne jest nie tylko to, czy w ogóle kupić fotelik, ale przede wszystkim jaki ma to być fotelik, jak go dobrać i dopasować.

Rodzice walczą o wiedzę, której często nie potrafią przekazać im sprzedawcy. Niestety w Toruniu po raz kolejny inspektorzy spotkali się z wieloma osobami, które rozczarowane wizytą w sklepach szukały wiedzy w innych źródłach. Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików przy wsparciu partnerów i sponsorów (w tym roku sponsorem strategicznym jest BeSafe) są odpowiedzią na ten stan rzeczy, ale tendencja jest niepokojąca.

Inspektorzy korygowali błędy montażu fotelików w samochodach jednocześnie ucząc rodziców, jak poprawnie montować i dopasowywać foteliki. Każdy rodzic po wizycie w namiocie inspekcyjnym jest w stanie samodzielnie i bez pomocy fachowca zamontować fotelik w sposób, który zapewnia jego dziecku maksymalną możliwą ochronę w danej konfiguracji sprzętu (fotelik + samochód).

W Toruniu niestety spotkaliśmy się z dużą ilością rodziców przewożących dzieci w sposób kompletnie odstający od jakichkolwiek norm bezpieczeństwa – czyli bez fotelików samochodowych.  Być może jest to przypadek i wyczulone oko naszej ekipy, ale sprawia to, że motywacja do wytężonej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w podróży zwiększa się.

Drodzy rodzice – fotelik samochodowy to jedyny sposób na zapewnienie dziecku ochrony podczas zdarzeń drogowych.

Inspekcje w Toruniu przebiegały w ekspresowym tempie, a ich ilość porównywalna była z pierwszym tegorocznym rekordem ustanowionym w Łodzi (który później został pobity w Krakowie). Miejmy nadzieję, że kampania społeczna Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików zaowocowała w Toruniu nie tylko poprawą bezpieczeństwa dzieci w przypadku tych, którzy odwiedzili inspekcje, choć to oczywiście jest ważne, ale przede wszystkim obecność inspektorów przy tak charakterystycznym i pełnym ludzi obiekcie jakim jest Toruń Plaza obudziła świadomość i pytania o to, dlaczego warto poświęcić tematowi fotelików samochodowych więcej niż chwilę.

Kolejne przystanki na trasie inspekcji to: 30 sierpnia – Kraśnik oraz 20 września – Warszawa. W najbliższych dniach rusza także konkurs na miasto, które zostanie wybrane przez rodziców do goszczenia Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików.

Zajrzyj na: www.facebook.com/InspekcjeFotelikow