Gliwice – 8.08.2015 – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików

 

W foteliku 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy należy bezwzględnie pamiętać o prawidłowym ściągnięciu uprzęży

W foteliku 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy należy bezwzględnie pamiętać o prawidłowym ściągnięciu uprzęży

Od samego rana do wieczora (10.00-18.00) czekamy na Was przy sklepie SMYK Megastore w Gliwicach, ul. Pszczyńska 315. To pierwsza nasza wizyta w tej lokalizacji, ale kolejna na Górnym Śląsku. Zapraszamy więc wszystkich, którzy mieszkają w okolicy do skorzystania z okazji i sprawdzenia bezpieczeństwa swoich dzieci w samochodach.

Inspekcja Fotelika jest całkowitym “audytem bezpieczeństwa” jak zwykliśmy to nazywać. Każdy rodzic (bądź opiekun) zaproszony jest do przybycia własnym samochodem z fotelikiem i dzieckiem. Eksperci fotelik.info na początku sprawdzają montaż fotelika, później, jeśli jest taka potrzeba, rodzic uczy się montować urządzenie pod ich czujnym okiem. Następnie sprawdzany jest sposób, w jaki zapinane jest dziecko. Od tego zależy bardzo dużo – czy maluch wyjdzie z wypadku bez urazów. Podczas Inspekcji Fotelików można też porozmawiać z ekspertami, zadać im wszystkie nurtujące nas pytania – na pewno znajdą dla nas czas!

Zapisy poprzez formularz w prawym górnym rogu strony.

Szczegóły imprezy:

Termin: 8 sierpnia

Godziny: 10.00 – 18.00

Miejsce: Sklep  Smyk Megastore, ul. Pszczyńska 315, Gliwice

Dokładna mapa dojazdu:

http://inspekcje-fotelikow.pl/trasa/trasa-2015/8-08-gliwice/

 

25 lipca – Inspekcje Fotelików w Częstochowie

oif_2014_krasnik_30.08.2014_9Chociaż Częstochowa ma swoich “fotelikowych” mistrzów, zaprosili oni do siebie ekspertów kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Tym razem czeka na Was coś wyjątkowego – cały dzień tylko dla rodziców, którzy szukają porady oraz dbają o bezpieczeństwo swoich maluchów. Zapiszcie się poprzez formularz w prawym górnym rogu strony i przyjedźcie na Al. Pokoju 9A.

UWAGA: ze względów technicznych zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia eventu w Częstochowie. Zapraszamy wszystkich zapisanych i chętnych do sklepu Od Narodzin. Inspekcje Fotelików zostaną przeprowadzone przez Mistrzów Fotelikiady ze sklepu Od Narodzin (udzielamy im 100% rekomendacji). Wszystkich, którzy jednak pragnęliby się z nami spotkać zapraszamy do Krakowa lub Gliwic.

Na świecie ponad 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo. W naszym kraju te statystyki są niestety o wiele większe – sięgają aż 90%. Wiele osób jest już świadomych, że od tego, jak zamontujemy nasz fotelik i zapniemy w nim dziecko bardzo wiele zależy. W ciągu ułamków sekund podczas wypadku nawet detale mogą zadecydować o życiu i zdrowiu nie tylko naszej pociechy, ale także nas samych!

Dlaczego? O tym wszystkim można się dowiedzieć na żywo, podczas rozmów i spotkań z ekspertami w specjalnym miasteczku inspekcyjnym, przy sklepie “Od Narodzin”. Zapraszamy do zapisu poprzez formularz w prawym górnym rogu strony. Zaproście znajomych i przyjaciół!

oif2015_czestochowa_maxicosi

4 lipca – Inspekcje Fotelików w Poznaniu

OIF2014 Poznan12

Kampania społeczna “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików po raz czwarty odwiedzi stolicę Wielkopolski. Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu przy CH IKEA, przy SMYK Meagastore, ul. Szwedzka 6, pomiędzy 10.00 a 18.00.

 

Poznań jest miastem, które zainaugurowało pierwszą edycję kampanii “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych” w 2012 roku. W tym roku zagościmy tam już po raz czwarty! Za każdym razem poznaniacy chętnie korzystają z możliwości skorzystania z porady i pomocy ekspertów fotelik.info. Wszystkich chętnych zapraszamy więc do zapisów poprzez formularz w prawym górnym rogu strony.

Inspekcje w Poznaniu odbędą się:

Data: 4 lipca

Miejsce: parking przy SMYK Megastore (CH Ikea), ul. Szwedzkiej 6,

Godziny: 10.00 – 18.00.

Szczegóły imprezy oraz mapkę dojazdu znajdziecie tutaj: http://inspekcje-fotelikow.pl/trasa/trasa-2015/04-07-poznan/

 

27.06 – kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików w Opolu

oif_2014_krasnik_30.08.2014_34

Kampania społeczna “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” dokładnie na starcie wakacji odwiedzi Opole. Wszystkich opolan, jak też sympatyków z dalszych i bliższych okolic zapraszamy 27 czerwca, od 10.00 do 18.00 do miasteczka namiotowego przy CH “Karolinka” oraz SMYK Megastore.

 

Zapraszamy i najmłodszych i starszych do skorzystania z okazji i spotkania się z ekspertami kampanii. Doradzą oni jak poprawnie montować fotelik, sprawdzą, czy nasze dziecko jest poprawnie w nim zapięte – co uchroni je, w razie wypadku, przed poważnymi konsekwencjami, jako utrata zdrowia i życia. Przy okazji będzie można zadać ekspertom wszystkie pytania, które pojawiają się odnośnie do podróżowania w fotelikach, doboru fotelika, zmiany na większy itd.

Dużo uwagi poświęcamy także dorosłym. Bezpieczny rodzic to bezpieczne dziecko. Dlatego też sprawdzamy, czy rodzice i opiekunowie poprawnie zapinają swoje pasy bezpieczeństwa oraz mają prawidłowo ustawione zagłówki. Zwiększa to szansę na brak poważnych urazów narządów wewnętrznych, szyi oraz głowy.

Zapisy poprzez formularz w prawym górnym rogu strony www.inspekcje-fotelikow.pl

Termin: 27 czerwca

Godziny: 10.00 – 18.00

Miejsce: Smyk Megastore, Centrum Handlowe „Karolinka”, ul. Wrocławska 154, Opole

Więcej informacji oraz szczegóły dojazdy znajdziesz tutaj: trasa 2015 – Opole

Zobacz jakie miasta odwiedzi kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015!

2015 banner - internetowy - facebook - headerKampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015 ruszyła! Prezentujemy 16 dat, podczas których odbędą się eventy kampanii. Wszelkie szczegóły trasy są już dopinane na ostatni guzik przez nasz team organizacyjny i wkrótce pojawi się jeszcze więcej informacji!

Już teraz możecie Państwo zapisywać się na niektóre z terminów na stronie głównej www.inspekcje-fotelikow.pl. Lista miast w rejestracji będzie stale aktualizowana. Sprawdzajcie stronę główną i do zobaczenia na trasie!

Zobacz terminarz miast trasy kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015:

30 maja – Poznań

6 czerwca – szczegóły wkrótce

13 czerwca – Sosnowiec

14 czerwca – Sosnowiec

20 czerwca – Siedlce

21 czerwca – Warszawa

4 lipca – Poznań

11 lipca – Gdańsk

18 lipca – Legnica

19 lipca – Wrocław

25 lipca – Opole

1 sierpnia – Kraków

8 sierpnia – Gliwice

22 sierpnia – Kartuzy

29 sierpnia – Łódź

5 września – Zielona Góra

Maxi-Cosi zostaje oficjalnym partnerem kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015!

CZESC_WEWNETRZNA_dorel_maxi_cosi_1Maxi-Cosi po raz czwarty zostało partnerem kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na naszym rynku wspiera Inspekcje Fotelików od samego początku. Cztery lata temu, gdy idea startowała, firma była jednym z pierwszych i największych Partnerów. Dziś, ciągle pozostając naszym partnerem stała się także liderem w dziedzinie bezpieczeństwa

Maxi-Cosi na co dzień wspiera także inne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Od lat, co roku, pojawiają się coraz to nowe modele, spełniające nowoczesne normy bezpieczeństwa. Eksperci Maxi-Cosi są także bardzo aktywni w środowisku międzynarodowym. Wchodzą bowiem w skład zespołów, które opracowują nowe, bardziej wymagające normy testowania fotelików. Wspierają także wszelkiego rodzaju inicjatywy na rzecz zmniejszenia błędów popełnianych przez rodziców. To oni bowiem decydują o faktycznym bezpieczeństwie dzieci w samochodach. Cieszymy się więc, że polskie dzieci (i ich opiekunowie) także znajdują się na ważnym dla nich miejscu.

Ruszyła trasa 2015! Zapisz się na inspekcje na stronie głównej: www.inspekcje-fotelikow.pl

Recaro zostaje oficjalnym partnerem kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015!

WEWNETRZNA_5x2m_fotelik_recaro_druk

Miło nam poinformować, że już po raz drugi firma Recaro wspiera kampanię społeczną “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych”. Recaro produkuje nie tylko foteliki samochodowe, ale także fotele rajdowe.

Chyba nikt, tak jak rajdowcy, nie jest narażony na niebezpieczeństwo wypadku. Dlatego też mają oni najlepsze systemy ochronne. Ta wiedza znajduje także zastosowanie w bezpiecznych fotelikach Recaro, które dostają dobre noty w niezależnych testach zderzeniowych. Foteliki te są obecne na naszym rynku od lat i cieszą się niezmiennym zainteresowaniem.

Ruszyła trasa 2015 oraz zapisy na stronie głównej: www.inspekcje-fotelikow.pl

Britax-Roemer zostaje oficjalnym partnerem kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015!

SCIANA_10_CZESC_WEWNETRZNA_britax_roemer_1

W tym roku kampania społeczna “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” po raz czwarty będzie sprawdzać poprawność montażu Waszych fotelików w całej Polsce. Miło nam poinformować, że wśród grona Partnerów, którym szczególnie zależy na tym, aby Wasze pociechy mogły podróżować bezpiecznie, ponownie znalazła się firma Birtax-Roemer.

Marka znana jest z wielu działań na polu bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Firma zajmuje się bowiem nie tylko projektowaniem i produkcją, z dbałością o ciągłe podnoszenie swoich technologii. Jej przedstawiciele aktywnie uczestniczą w pracach zespołów ekspertów przygotowujących nowe procedury testowe fotelików. W minionych latach jej przedstawiciele włączali się w promocję bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach w Irlandii – organizując serie kampanii informacyjno-edukacyjnych. Jak podkreślają jej uczestnicy, idea kampanii społeczenej “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych” jest im szczególnie bliska. Tym bardziej, że jej cele i założenia wpisują się w najnowsze, szeroko dyskutowane trendy w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci w samochodach.

Jak pokazują przeprowadzane od czterech lat Inspekcje Fotelików w Polsce nawet 90% fotelików może być montowanych nieprawidłowo. Aby przekonać się, czy Twoje dziecko jest bezpieczne, możesz bezpłatnie skorzystać z porad ekspertów. Na stronie głównej kampanii www.inspekcje-fotelikow.pl sprawdzisz, gdzie i kiedy można to zrobić. Do zobaczenia w trasie!

Nadarzyn na „pierwszy ogień” – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików przy Warsaw Expo „Education&Fun

Przekazujemy wiedzę rodzicom z rąk do rąk - Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików - Nadarzyn 2015

Przekazujemy wiedzę rodzicom z rąk do rąk – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Nadarzyn 2015

Po prawie roku oczekiwania społeczna kampania „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” wróciła na trasę. Pierwszym przystankiem w tym roku był Nadarzyn, gdzie odbywały się targi „WARSAW EXPO – Education and FUN”.

Mimo zmiennej pogody (w niedzielę przez znaczną część dnia padało) parking przed centrum handlowym Maximus zapełnił się samochodami po brzegi. Odwiedzający pierwszy, inaugurujący przystanek kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików mogli uczestniczyć też w „WARSAW EXPO – Education and FUN”, które odbywały się w dniach 24-26 kwietnia.

– Jak zwykle mieliśmy różne przypadki – komentuje Paweł Kurpiewski, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, właściciel serwisu fotelik.info i firmy 4CPS – od poddupników i źle dobranych fotelików do samochodu, po niepawidłowy montaż, albo po prostu zbyt luźno naciągnięte pasy uprzęży. Widzimy głęboki sens tej pracy, zwłaszcza kiedy poprawiamy tzw. „błąd krytyczy”, czyli błąd, którego dziecko nie przeżyło by, gdybt doszło do zderzenia. Takich przypadków było aż 5.

Oprócz tego, jak wspomina Paweł Kurpiewski, zdarzały się też sytuacje, w których rodzice dopiero od inspektorów dowiadywali się, że dany fotelik ma np. regulację zagłówka, która po pierwsze poprawia ochronę główki dziecka podczas zderzenia czołowego i bocznego, a po drugie poprawia komfort jazdy dziecka.

Innym przypadkiem było „odkrycie” przez rodziców, że ich samochód posiada możliwość montażu fotelika w za pomocą systemu ISOFIX – dotychczas rodzice montowali fotelik na pasy bezpieczeństwa – wspomina Paweł Pietrzak, specjalista kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – tymczasem skoro fotelik pasuje do kanapy samochodu i jest możliwość montażu fotelika w tym systemie, to warto z tego rozwiązania skorzystać.

Mimo, że kampania społeczna „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” trwa już kolejny rok, nadal mniejsza część rodziców przyjeżdża z poprawnie zamontowanymi fotelikami – nie wiecie nawet jak bardzo ucieszył mnie poprawnie zamontowany fotelik, który zobaczyłem po prawie 400 ostatnich inspekcjach – wspomina Paweł Kurpiewski.

Kolejnym przystankiem w ramach OIF2015 będzie Legnica. Inspekcje odbędą się w sobotę, 5 czerwca.

Relację przygotował: Karol Brejnak

Zapraszamy do śledzenia naszych stron na facebooku!

Zobacz też obszerną galerię zdjęć:

Finał kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 – relacja

oif2014_warszawa_final_520 września przy CH SMYK MEGASTORE na warszawskim Targówku odbył się finał kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Impreza finałowa była wyjątkowo rozbudowaną wersją eventu OIF, a na odwiedzających inspekcje gości czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była możliwość wygrania fotelika marki BeSafe. 

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików znane są w Polsce już od 4 lat. Początkowo była to kampania o nieco innym charakterze i mniejszym wymiarze. Dziś OIF to ogromne wydarzenie edukacyjne łączące elementy nauki rodziców poprzez przekazywanie wiedzy „z rąk do rąk” oraz nauki przez zabawę – w przypadku najmłodszych. „Inspekcje” to także wydarzenie medialne. Eventy w całej Polsce promowane są przez największe, mainstreamowe media, a informacje o wydarzeniu pojawiają się już na długo przed planowanym spotkaniem z inspektorami.

Najważniejsze w kampanii są jednak same spotkania rodziców z inspektorami. OIF podejmuje działania, dzięki którym miażdżąca statystyka mówiąca o tym, że ponad 70% rodziców przewozi swoje dzieci w sposób, który zagraża ich życiu jest zmieniana na lepsze. W roku 2014 eksperci i wyszkoleni specjaliści kampanii przy wsparciu kluczowych sponsorów takich jak BeSafe sprawili, że ponad 900 rodzin w całej Polsce już podróżuje bezpieczniej. To kropla w morzu, ale kampania z roku na rok rozrasta się niemal w stopniu wykładniczym.

Twórcy kampanii zaprosili do uczestnictwa w finale 2 nowych partnerów, i tak w miasteczku namiotowym pojawiły się „Bajki-grajki” oraz „Little Tikes”.

Finał kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików obfitował w konkursy z cennymi nagrodami. W slalomie z fotelikami 0-13 kg można było wygrać fotelik samochodowy marki BeSafe odpowiednio dobrany i dopasowany do dziecka i samochodu. W konkursie montowania fotelika na czas, w którym oceniano zarówno szybkość jak i poprawność montażu zwycięzcy otrzymywali prezenty od BeSafe i Little Tikes.

Finałowe „Inspekcje” to kropka nad i dla całej trasy. Kampania zawsze jest wyjątkowo dobrze przyjmowana przez rodziców, którzy chętnie ją odwiedzają i dzielą się opiniami i wrażeniami z innymi. Tak było i tym razem. Jeżeli nie udało się Wam dotrzeć na jedną z 15 imprez, które odbyły się w roku 2014 – nie ma strachu. W 2015 Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików wracają z nową odsłoną i w jeszcze większym wymiarze. Zapraszamy do śledzenia www.inspekcje-fotelikow.pl oraz aktualności na www.fotelik.info.

Zobacz galerię finału: